Idziesz na rower? Złóż sobie kask!

W kalendarzu juź prawie wiosna! Mamy nadzieje, że wkrótce też z całą mocą zobaczymy ją za oknami 🙂 Zbliża się czas długich spacerów, a autobusy i samochody będziemy mogli zamienić na rowery!

Tak, kochamy rowery! Wiadomo, to najbardziej ekologiczny sposób poruszania się po mieście. Jednak ruch uliczny nie zawsze jest przyjazny rowerzystom, którzy są narażeni na przypadkowe kolizje z pieszymi, pojazdami, a czasem…zwykłą latarnią. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście noszenie kasku, jednak gdzie go schować, kiedy jesteśmy w biurze albo na spotkaniu ze znajomymi?

Isis Shiffer znalazła rozwiązanie! Ekokask to idealny dodatek dla każdego rowerzysty – jest zrobiony z wodoodpornego papieru, składanego podobnie jak plaster miodu. Dzięki temu nie zajmuje miejsca w torbie czy plecaku, a dodatkowo pasuje na każdego, ponieważ papier jest wystarczając elastyczny, by dopasować się do rozmiaru głowy właściciela.

Źródło: Ecohelmet.com, projektanta: Isis Schiffer

Sposób składania kasku nie jest przypadkowy: struktura komorowa rozkłada siłę ewentualnego uderzenia, a to sprawia, że zabezpiecza on głowę podobnie, jak tradycyjny. Dodatkowo, projekt jest     w 100% biodegradowalny!

Żródło: Ecohelmet.com, projektantka: Isis Shiffer

Jest to dodatek tak samo praktyczny, co stylowy. Jak mówi autorka, początkowe prototypy przypominały raczej głowę włożoną w wielkiego ananasa. Końcowy efekt to już kształty na miarę XXI wieku. Papier to jednak naprawdę niezwykły materiał 🙂

Skomentuj