Image
Top
Navigation
04/10/2017

Przedstawiamy Munken Kristall

Jeśli w papierze możemy mówić o kultowych markach, to jedną z nich z pewnością jest Munken. Jego producent, szwedzka firma Arctic Paper, ma długą tradycję dostarczania znakomitych produktów, które zyskują uznanie designerów i specjalistów zajmujących się komunikacją wizualną na całym świecie. Jednym z nich jest Munken Kristall – my sami wybraliśmy go do naszego wydawnictwa Próbnik!

Magazyn Próbnik! przygotwany przez Europapier młodzi polscy twórcy

Magazyn Próbnik!

Dlaczego? Ponieważ jest jednym z tych papierów, które mistrzowsko łączą nieskazitelną biel i jasność, tworząc kombinację, która zapewnia wyrazistość i przejrzystość druku. Dlatego większość działu Foto z Próbnika została wydrukowana na Munken Kristall. Kto jeszcze nie miał go w ręku, niech pisze na nasz formularz kontaktowy – zostało nam dosłownie kilka egzemplarzy, więc uprzedzamy – teraz albo nigdy!

Papier Munken Kristall w magazynie Próbnik!

Papier Munken Kristall w magazynie Próbnik!

Twórcom Munken Kristall przyświecał jeden cel – stworzyć papier, który ludzkie oko postrzega jako idealnie biały. Testy techniczne prowadzone w papierni oraz konsultacje z klientami w wielu krajach przyniosły zamierzony efekt. Wyprodukowany papier łączy w sobie wyjątkową gładkość i doskonale biały odcień. Muken Kristall ma białość 155 CIE. Badania pokazały, że po przekroczenie tego poziomu białości, odcień papieru postrzegany był jako „zimny”.

Munken Kristall dostępny jest w dwóch wersjach: gładkiej oraz szorstkiej. Munken Kristall Rough daje więcej możliwości w projektowaniu. Oba oferują równie doskonałe rezultaty drukowania, jak papiery gładkie, jednak Rough posiada  większy stopień spulchnienia, wpływający na intensywność wrażeń dotykowych. Dlatego bardzo często jest wykorzystywany do produkcji notesów, kopert i innych przedmiotów, które lubimy trzymać w dłoniach.

Munken Kristall jest bardzo uniwersalny – został opracowany z myślą o druku offsetowym, ale również świetnie nadaje się do druku laserowego i cyfrowego, także po uprzednim wykonaniu nadruku offsetowego. Dodatkowo, można go stosować w drukarkach atramentowych.
Z papierami Munken nie trzeba szukać kompromisu pomiędzy papierem przyjaznym dla środowiska, a jakością – możesz wybrać i to, i to, i otrzymać najlepsze wzornictwo na całkowicie naturalnych papierach.

Obserwuj nas:
Facebook
Instagram
YouTube
LinkedIn
Twitter

Dodaj komentarz

Wysłane przez

Kategorie

Wzornik