Warsztaty Oficyna Peryferie – zostaliśmy Papierowym Partnerem!

Kto z nas nie marzył, żeby wydać własną książkę, komiks, zbiór grafik? Albo mieć zaprojektowany przez siebie notes z przekładkami? Okazuje się, że teraz możecie się tego wszystkiego nauczyć, samodzielnie spróbować, a potem zaimponować znajomym i rodzinie, obdarowując ich własnoręcznie przygotowanymi, jedynymi w swoim rodzaju projektami. Jak? To bardzo proste! Właśnie zostaliśmy Papierowym Partnerem warsztatów organizowanych przez Oficyna Peryferie – zobaczcie, czego możecie się nauczyć 🙂

Warsztaty Introligatorskie, Oficyna Peryferie

Warsztaty Introligatorskie

Najbliższe wolne miejsca: 23, 25, 26 i 27 października

Przekonujemy, że szycie i oprawa książek nie są skomplikowane, wręcz odwrotnie – można to robić bez zaawansowanej technologii i skomplikowanych narzędzi. Uczymy od podstaw, zarażając entuzjazmem i inspirując do wykorzystania wiedzy introligatorskiej na własny użytek. Warsztaty Introligatorskie jest to wyjątkowa okazja by zapoznać się z podstawami szycia i oprawy książek. Zajęcia pomyślane są jako całość umożliwiająca praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

Czego się nauczysz? Wyboru oprawy i papieru, najważniejszych zasad budowy oraz szycia książki. Słowem – wszystkiego, czego potrzebujesz, by stworzyć swój własny tom. Każdy z kursantów samodzielnie wykonuje (i zabiera potem do domu) trzy szkicowniki w różnych typach oprawy z możliwością modyfikacji wedle własnych potrzeb i pomysłów. Po zajęciach absolwent  kursu jest w stanie samodzielnie zbudować i uszyć swojego własnego artbooka, notes lub makietę książki.

Przygotuj swój projekt – warsztaty sitodruku

Warsztaty sitodruku

Najbliższe wolne miejsca: 21 i 22 października

Sitodruk to metoda artystyczna – ukochana przez street artowców, miejskich vlepkarzy czy niezależnych ilustratorów, a jednocześnie na tyle elastyczna, że można ją stosować na różnych materiałach. Papier, tkanina, beton – sitodruk może być dosłownie wszędzie. Celem warsztatów jest nie tylko zapoznanie uczestników z techniką sitodruku i stworzenie możliwości druku swoich prac, ale także dostarczenie wiedzy na temat zakładania własnej pracowni sitodrukowej w formule DIY (w domu czy garażu).

Czego się nauczysz? Przygotowania swojego projektu pod sitodruk, naświetlania i zmywania sit oraz samodzielnego drukowania na rozmaitych podłożach. Własnoręcznie wydrukowane projekty (zapewniamy materiałowe torby, ale jeśli wolicie, zajrzyjcie z własnymi koszulkami) każdy zabierze ze sobą do domu/

Warsztaty Riso PRO

Warsztaty RISO

Najbliższe wolne miejsca: sprawdzajcie w kalendarzu

Warsztaty Riso Pro są przeznaczone dla osób zainteresowanych projektowaniem książek, miłośników książek artystycznych i zinów, studentów szkół artystycznych oraz wszystkich tych, których interesuje proces powstawania książki „od A do Z” i nieprzemysłowe formy druku. Celem warsztatów jest edukacja w zakresie niskonakładowych form druku, dzielenie się wiedzą i wyposażenie uczestników w „narzędzia”, które pozwolą na samodzielne tworzenie własnych projektów.

Czego się nauczysz? Obsługi maszyny Riso, przygotowania swoich projektów do druku, samodzielnego przygotowania impozycji (a także tego, co to jest 😉 ) oraz szycia prostych zeszytów. Uczestnicy warsztatów będą mieli do dyspozycji po 3 rozkładówki (6 stron) do zagospodarowania własnymi projektami. Nakład zina zostanie podzielony między uczestników. Każdy z uczestników nie dość że wyjdzie z własnymi projektami w formie zina, to jeszcze z projektami innych uczestników w tym samym zinie!

Mamy nadzieję, że udało się nam Was namówić. Jeśli macie pytania dotyczące warsztatów, zajrzyjcie w weekend na imprezę Niech Żyje Papier na Kredytowej 1 w Warszawie – Oficyna Peryferie i Papierowy Dizajn będą na miejscu!

 

Skomentuj