Image
Top
Navigation
13/09/2017

Tkanina czy…papier? Nie zgadniecie!

Praktycznie czy pięknie? Z niektórymi materiałami nie musicie wybierać 🙂 Szukając poduszek, które sprawdziłyby się w pakiecie z kocem i kanapą, czyli nieodłącznym zestawem nadchodzącej jesieni, trafiliśmy na Tavana Studio. Czym dłużej przyglądaliśmy się produktom, tym bardziej mieliśmy wrażenie, że ten materiał jest nam doskonale znany. I faktycznie – zarówno poduszki, jak i inne projekty pracowni zrobione są z…papieru Tyvek!

źródło: Facebook Tavana Studio

Przypomnijmy, kochamy Tyvek za to, że jest jednym z najbardziej modowych papierów, świetnie nadającym się na koszulki, dizajnerskie opakowania czy torby. To superpraktyczny materiał, który można prać w pralce i nigdy, przenigdy nie trzeba go prasować, co w przypadku ubrań jest po prostu bajeczną wiadomością! Tyvek jest też super wytrzymały i całkowicie eko – a więc przypadnie do gustu każdemu, komu nie jest obojętna przyszłość naszej planety.

źródło: Facebook Tavana Studio

Tavana Studio łączy Tyvek z równie naturalnym i pięknym lnem, tworząc proste, ale niesamowicie eleganckie produkty, które sprawdzą się zarówno we wnętrzu w stylu skandynawskim, jak i nowoczesnym czy industrialnym. A przede wszystkim są niesamowicie oryginalne i nowatorskie – tym bardziej cieszymy się, że projekt wyszedł z polskiej pracowni!

Nie jest to zresztą jedyny produkt, który nas urzekł. Tavana projektuje również inne dodatki do wnętrz, jak na przykład zaskakująco zwiewne i delikatne zasłony.

na zdjęciu widać las, w ktorym wisi zasłona

Źródło: Facebook Tavana Studio

To, w jaki sposób Tyvek przepuszcza światło, uwidaczniając całą plątaninę tworzących go włókien, jak dyskretnie odbija promienie słońca dzięki swojemu połyskowi, pozwala na osiągnięcie w pomieszczeniach efektu znanego z japońskich wnętrz, gdzie właśnie delikatny papier sprawia, że minimalistyczne przestrzenie nie wydają się surowe, ale zapraszające i przytulne.

źródło: Facebook Tavana Studio

Oprócz zasłon i poduszek, do gustu przypadły nam pojemniki i kosmetyczki – wszystko łatwe w utrzymaniu i nadające się do prania w pralce.

źródło: Facebook Tavana Studio

źródło: Facebook Tavana Studio

Jak sądzicie, będzie hit? Zapraszamy do dyskusji na naszym Facebooku!

źródło: Facebook Tavana Studio

Obserwuj nas:
Facebook
Instagram
YouTube
LinkedIn
Twitter

Dodaj komentarz

Wysłane przez

Kategorie

Projekty, Trendy