Włoska robota

Kto z nas nie jest fanem włoskiego aperitivo? Koktajl zamawiany najczęściej po południu ma pobudzić apetyt i dać pretekst do spotkania ze znajomymi, ponieważ przeciętnemu Włochowi bez żywiołowej dyskusji dzień wydaje się stracony. Nic dziwnego, że zwyczaj umawiania się na aperitivo jest powszechny i kończy dzień pracy albo na uczelni.

Podobną funkcję – pobudzenia apetytu i zaproszenia do dyskusji, ma nowy visual book Burano Aperitivo. Kolekcja, na którą składa się 35 różnych odcieni papieru, świetnie sprawdzi się w produkcji opakowań czy zastosowaniach marketingowych.

Do współpracy nad wzornikiem firma Favini zaprosiła 14 znanych ilustratorów, aby podzielili się z nami swoimi wyobrażeniami idealnego aperitivo.  W rezultacie otrzymaliśmy zestawienie różnych form, jakie historycznie przyjmował ten koktajl – od naparu z ziół, przygotowywanego w Średniowieczu na pobudzenie trawienia, poprzez wysublimowane mieszanki wermutów, soków i dodatków, jakie przygotowywano na początku XX. wieku w każdej modnej europejskiej kawiarni, aż po zdrowe smoothie owocowe, które dziś coraz częściej wypierają tradycyjne napoje.

Wszystkie prace pokazane są na papierze Burano przy wykorzystaniu rożnych technik druku. Mamy tu więc sitodruk, litografię i termodruk.Kolor każdej z kart również nie jest przypadkowy – intencją artystów byłą połączenie ich artystycznej wizji z wybranym kolorem papieru pokazując, jak barwa może wpłynąć na finalny efekt, stać się częścią kompozycji.

Sam papier z kolekcji Burano to kolekcja wielu kolorów, pozwalających na tworzenie eleganckich opakowań, wysyłek kreatywnych, wizytówek, notesów czy kalendarzy. Papiery są dostępne w różnorodnych gramaturach: od 90 do nawet 320 g/m2 przy ciemnych kolorach. Pełną specyfikację techniczną znajdziecie tutaj.

Zastosowanie różnych technik i kolorów prowadzi do powstania wysokiej jakości wydawnictwa, które doskonale eksponuje indywidualne cechy każdego projektu, a jednocześnie pokazuje efekty, jakie można osiągnąć, wykorzystując mocne kolory, które znajdziecie we wzorniku Burano. Apetyt na sztukę rośnie? Zapraszamy do naszych salonów, gdzie będziecie mogli go obejrzeć! Buon appetito!

Skomentuj