Image
Top
Navigation
03/05/2017

Zajrzyj do Muzeum Karykatury

Miniony rok z pewnością nie należał do nudnych. Kibice szaleli na EURO 2016 i śledzili zmagania sportowców na Olimpiadzie w Rio, polityczne emocje sięgały zenitu w wielu krajach na całym świecie, a w nauce po raz pierwszy zarejestrowano istnienie fal grawitacyjnych, których istnienie prawie wiek temu przewidział Albert Einstein! Dlaczego jednak piszemy o tym tutaj?

Ponieważ te i inne najważniejsze wydarzenia 2016 roku w swoich pracach skomentowali twórcy rysunku satyrycznego, a wystawę  można obejrzeć w warszawskim Muzeum Karykatury. Społeczeństwo, kultura, polityka – to  tematy, które w artyści komentowali w ubiegłym roku najchętniej. Dyrektor  Elżbieta Laskowska podkreśla, że prace pochodzą nie tylko z publikacji w prasie, ale też z Internetu, który dziś jest jedynym z głównych miejsc, gdzie można znaleźć rysunkowe żarty.

W muzeum na Koziej znajdziecie w sumie 76 prac – zabawnych, ciekawych, ale też skłaniających do przemyśleń. Karykatura to wyjątkowy rodzaj ekspresji, jak rzadko który powiązany z bieżącymi wydarzeniami.

Wystawę 4 Pory Karykatury będzie można oglądać do 21 maja – zakończy się razem z Warszawską Nocą Muzeów. Polecamy!

Halina Kuźnicka, Emigracja wewnętrzna. Źródło: http://muzeumkarykatury.pl

Paweł Stańczyk, Skleroza. Źródło: http://muzeumkarykatury.pl

Stanisław Gajewski, bez tytułu. Źródło: http://muzeumkarykatury.pl

Obserwuj nas:
Facebook
Instagram
YouTube
LinkedIn
Twitter

Dodaj komentarz