Artystyczna mapa Wrocławia nie do zdarcia

Fundacja Galerii Miejskiej we Wrocławiu stworzyła mapę, która jeszcze niedawno mogła być jedynie marzeniem podróżnika. Pewnie większość z nas przynajmniej raz w życiu korzystała z tradycyjnej, rozkładanej mapy. Problem pojawiał się, gdy zawiał wiatr. Gdy chcieliśmy mapę złożyć. Była duża, nieporęczna, a często używana po prostu przecierała się na załamaniach i rozpadała.

Z Artystyczną mapą Wrocławia ma być inaczej. Wprawdzie też jest płachtą papieru, którą się składa. Też może ją zabrać wiatr. Jest jednak różnica. Ta mapa powstała z papieru TYVEK. Jest wodoodporna, odporna na gniecenie i składanie, nie przetrze się i nie podrze. Można ją składać i rozkładać setki razy. Bez przykrych konsekwencji.

Mapa prowadzi przez wyselekcjonowane przez historyków sztuki miejsca kultury i tradycji miasta. Do planu dołączony został opis ważniejszych punktów w formie kieszonkowego notesu –  po polsku i angielsku. Projekt jest autorską wizją wrocławskiej artystki XY Anki Mierzejewskiej oraz Galerii Miejskiej we Wrocławiu.

Artystyczna mapa Wrocławia z Tyveku Artystyczna mapa Wrocławia z Tyveku Artystyczna mapa Wrocławia z Tyveku Artystyczna mapa Wrocławia z Tyveku

Podobne posty