Bowston Black – czerń i ekologia zawsze w modzie

Czarny papier cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, wszak czerń jest nie tylko ponadczasowa, ale i niezwykle stylowa i elegancka. Pasuje do wielu projektów – nowoczesnych, klasycznych, minimalistycznych, glamour. Jednak uzyskanie wysokiej jakości czarnego papieru to nie lada wyzwanie! Nasz dostawca – firma, z którą pracujemy od wielu lat – stanęła na wysokości zadania. Z dumą przedstawiamy Wam papiery przygotowane specjalnie dla eco-wzornika Papierowego Dizajnu. Bowston Black – papiery, kartony i tektury wyprodukowane w 100% z przerobionych włókien. Jednocześnie zapraszamy Was do lepszego poznania niezwykle ciekawej historii produktów Bowston Black.

Zdjęcie pokazuje papier Bowston Black

Bowston Black – ekologiczny papier wspiera gospodarkę w obiegu zamkniętym

Bowston Black powstaje według wytycznych chroniących środowisko naturalne. Przy jego produkcji wykorzystywana jest technologia, która skupia się na produkcji pięknych papierów poprzez łączenie kombinacji włókien świeżych i włókien pochodzących z recyklingu.

Sam proces produkcji powstał w oparciu o 175 letnie doświadczenie, uzupełnione o innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu mamy pewność, że do tworzenia Bowston Black wykorzystuje wyłącznie starannie wyselekcjonowane włókna naturalne i te z recyklingu.

Fabryka, w której powstaje Bowston Black, nieustannie wprowadza zrównoważone innowacje w zakresie włókien. Pierwsza na świecie technologia upcyklingu zużytych kubków do kawy, przetwarzanie zużytych dżinsów na papier do pakowania w pełni nadający się do recyklingu! Przy wyborze papieru do wzornika eco, chcemy współpracować z markami, które starannie kontrolują łańcuch dostaw i przeprowadzają rygorystyczne testy sprawdzające jakość, co w konsekwencji pozwala nam na dostarczenie do Waszych pracowni i drukarni produktu najwyższej klasy.

Papier Bowston Black – eko rewolucja!

Tworząc wzornik ekologicznych papierów ozdobnych chcieliśmy pokazać, że Papierowy Dizajn  bardzo odpowiedzialnie podchodzi do recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym. Dlatego oczekujemy, by producenci papierów dołożyli wszelkich starań, by upcycling, recycling i inne działania proekologiczne na stałe wpisały się w ich działalność.

Nie inaczej jest w przypadku produktu Bowston Black – te czarne papiery i tektury wykonane są w 100% z przetworzonych materiałów. Jednak nie tylko proces produkcji jest wyjątkowy, Bowston Black zachwyca także pod kątem wizualnym. Przepiękną głębię koloru uzyskuje się dzięki jednolitemu barwieniu, które dodatkowo zapobiega powstawaniu białych krawędzi i blaknięciu na zagięciach. W związku z tym Bowston Black nadaje się do wielu zastosowań.

Papier Bowston Black – zastosowanie i szczegóły.

Papier Bowston Black produkowany jest w formacie 72 x 102 cm, w gramaturach 110 gsm, 240 gsm, 300 gsm oraz w grubościach 1.0 mm, 1.5 mm, 2.0 mm.

Wyjątkowe właściwości sprawiają, że Bowston Black nadaje się do wielu różnych zastosowań, wśród których warto wymienić m.in.:

  • opakowania,
  • torebki,
  • okładki,
  • teczki,
  • wizytówki,
  • albumy fotograficzne,

Papier pozwala na następujące metody uszlachetniania i druku: litografia, sitodruk, sztancowanie, cięcie laserowe, suchy tłok, wiercenie i dziurkowanie, tłoczenie, lakierowanie.

Jeśli stylowa i ponadczasowa czerń trafia w Twój gust, a dodatkowo dbasz o środowisko naturalne, to jesteśmy przekonani, że papier Bowston Black podbije Twoje serce! Jeśli chcesz uzyskać jeszcze więcej szczegółów na temat tego produktu – skontaktuj się z nami! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Podobne posty