Favini Crush Cocoa – niedaleko pada papier od czekolady

Minęło trochę czasu od przedstawienia ostatnich ekologicznych nowości, ale już się rehabilitujemy. Wszem wobec i każdemu z osobna ogłaszamy, że na zamówienia czeka Favini CRUSH COCOA. Papier, który ma wiele wspólnego z… tabliczką czekolady. Spójrzcie!

Favini Crush Cocoa

W Monaco, we wrześniu ubiegłego roku, odbyła się prestiżowa konferencja Luxe Pack. To na niej włoska marka Favini zaprezentowała nowy papier z linii CrushCocoa. W jego wnętrzu około 15% masy celulozowej zastępuje skórka ziarna kakaowego będąca odpadem przy produkcji czekolady.

Zanim do Waszych rąk trafi 100 gramowa słodkość, ziarna kakaowca poddawane są kolejno fermentacji, suszeniu, prażeniu i odłuskowywaniu. W ostatnim procesie pozbawiane są skórek, które w innych okolicznościach zapewne trafiłyby do śmieci. Favini natomiast tworzy z nich niepowlekany papier Crush Cocoa opatrzony certyfikatem FSC. Papier produkowany jest w myśl zasad zrównoważonego rozwoju oraz zgodnie z regułami gospodarki o obiegu zamkniętym. Celem, który od lat przyświeca Favini jest minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko.

Zastosowanie papieru Crush Cocoa

Duża rozpiętość gramatur Crush Cocoa pozwala na stworzenie zarówno ciekawych projektów brandingowych – wizytówek, notesów, kart menu, kalendarzy – jak i opakowaniowych.

Wyjątkowego charakteru realizacji nada jego gładka niepowlekana powierzchnia upstrzona brązowymi niedoskonałościami – zmielonymi skórkami kakao. Pomyślcie tylko, jak niepowtarzalne byłyby linie czekolad zapakowanych właśnie w Crush Cocoa 🙂

Papier przeznaczony jest do sitodruku, druku offsetowego oraz cyfrowego z wyłączeniem HP Indigo. Możliwe sposoby uszlachetniania to tłoczenie, wykrawanie, sztancowanie, bigowanie, laminowanie oraz lakierowanie UV.

Dostępne gramatury:

  • 100 g/m2
  • 120 g/m2
  • 250 g/m2
  • 350 g/m2

Papiery z ekologicznej linii Crush

Nowy produkt Favini jest tak samo wyjątkowy jak jego poprzednicy – pamiętacie pozostałe papiery, w których wnętrzach kryją się odpady z kukurydzy, cytrusów, lawendy, kawy i innych? Powyższe ekologiczne papiery z nowym Crush Cocoa na czele już czekają, aby stać się Waszymi kreatywnymi projektami. Skontaktujcie się z nami, aby poznać więcej szczegółów oraz złożyć zamówienie.

Przypominamy też, że wzornik PD jest wciąż dostępny lub w B2B Shop tutaj >>>

Podobne posty