Favini Crush COCONUT – nowa pozycja w ofercie

Jeśli jesteś z nami od dawna, to zapewne znasz rewolucyjną linię ekologicznych papierów Favini Crush. Przychodzimy więc dziś ze wspaniałą informacją, która na pewno będzie dla Ciebie interesująca – rodzina luksusowych i biodegradowalnych papierów Crush znowu się powiększyła! Jesteście ciekawi, czym tym razem zaskoczy nasz firma Favini? Wiemy, że tak! Zapraszamy!

Favini Crush – luksus w eko wydaniu

Gwoli przypomnienia, wspomnimy co nieco o serii Crush i o tym, dlaczego te papiery są tak wyjątkowe. Innowacyjny proces produkcyjny opracowany przez Favini wykorzystuje zasady gospodarki o obiegu zamkniętym. A w związku z tym przy tworzeniu ekologicznego papieru około 15% masy celulozowej zastępują odpady pochodzenia roślinnego. Dodatkowo papier Crush zawiera 40% celulozy pochodzącej z recyklingu poużytkowego, jest biodegradowalny i nadaje się do recyklingu. Wspaniale, prawda? 😊

Wróćmy jeszcze do odpadów pochodzenia roślinnego i przypomnijmy sobie, jakie „produkty” wchodzą już w skład rodzinki Favini. Otóż nasi południowi sąsiedzi pozostałości organiczne czerpią m.in. z owoców cytrusowych, winogron, kukurydzy, oliwek, lawendy, migdałów, orzechów, ziaren kawy czy ziaren kakaowca. A dziś przyszła pora na przedstawienie kolejnego, już 12. rodzaju papieru Favini Crush.

Panie i Panowie, przed Wami wspaniały Favini Crush COCONUT w całej okazałości!

Favini Crush COCONUT – dlaczego akurat kokos?

Pewnie trochę Was to zastanawia, prawda? Dlaczego akurat kokos? Otóż Favini Crush jak zawsze ma dobrą odpowiedź! 

Rok do roku na całym świecie zużywa się około 700 milionów litrów wody kokosowej. No i super – woda kokosowa jest zdrowa i orzeźwiająca. ALE… co dzieje się ze skorupką kokosa? Można zrobić z niej doniczkę albo elegancką miseczkę? Można! Jednak to nie wyczerpuje ilości odpadów, które powstają przy produkcji wody koksowej.

I właśnie teraz czas na krok Favini

Odpady kokosowe wykorzystywane są przez Favini na dwa sposoby – firma recyklinguje zarówno włókna kokosowe, jak i łupiny owocu! Jak to wygląda? 

Kokos wykorzystywany jest głównie w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Włókno kokosowe, którego nie można spożytkować w tych gałęziach rynku, zazwyczaj używane jest jako ściółka – i tu Favini mówi STOP po raz pierwszy!

Firma odzyskuje ten materiał i poddając go specjalistycznej obróbce dodaje do papieru, zastępując tym samym cenną pierwotną celulozę. Oczywiście nadaje to papierowi przepiękną i wyjątkową teksturę, a jednocześnie pomaga planecie! 

Czas jeszcze na drugie STOP! Favini wykorzystuje również skorupę kokosów! To właśnie łupinom zawdzięczamy ten elegancki, prawie czarny kolor papieru. Można? Można! Teraz nawet kokosowe doniczki nie robią na nas wrażenia… 😊

Ekologiczny papier Favini Crush COCONUT dostępny w PapierowyDizajn.pl

Nowy produkt z rodziny Crush dostępny jest gramaturach:

  • 100 g/m2
  • 120 g/m2
  • 250 g/m2
  • 350 g/m2

Tak duża rozpiętość gramatur pozwala na stworzenie eleganckich i wyjątkowych projektów brandingowych – wizytówek, notesów, kart menu, kalendarzy, jak i opakowań produktowych.

Papier przeznaczony jest do sitodruku, druku offsetowego oraz cyfrowego. Możliwe sposoby uszlachetniania to tłoczenie, wykrawanie, sztancowanie, bigowanie, laminowanie oraz lakierowanie UV.

Już nie możemy się doczekać Waszych przepięknych i kreatywnych projektów! Skontaktujcie się z nami, aby poznać więcej szczegółów oraz złożyć zamówienie.

Podobne posty