Favini REMAKE CARAPACE – luksusowa odsłona papieru REMAKE

Od niedawna możecie zamówić u nas Favini REMAKE CARAPACE – papier o wyjątkowej historii i niepowtarzalnej, luksusowej strukturze inspirowanej pancerzem chrząszcza. Ale nie martwcie się – przy produkcji tego ekologicznego papieru nie ucierpiało żadne zwierzę! 🙂 Zresztą zobaczcie sami!

 

Favini REMAKE CARAPACE

Favini – firma zaangażowana w ekologię

Choć o włoskiej firmie z bogatą historią pisaliśmy już niejednokrotnie, podejrzewamy, że jeszcze wiele razy o niej usłyszycie, bo… lubimy mówić o dobrych ludziach, którzy robią dobrze rzeczy! A właśnie marka Favini taka jest – dzięki swoim innowacjom stała się liderem ekologicznej produkcji papierów ozdobnych, gdzie znaczny procent pulpy drzewnej zastępuje rozmaitymi produktami ubocznymi takimi, jak skrawki skór, resztki owoców, warzyw, zbóż, orzechów, lawendy i wielu innych materiałów!    

Linia papierów REMAKE – sztuka z odpadków

Na Favini REFIT WOOL&COTTON składa się wełna lub bawełna, na CRUSH GRAPE produkty uboczne powstałe podczas wytwarzania win, z kolei w papierze CRUSH COFFEE znajdują się pozostałości po produkcji kawy. Moglibyśmy wymieniać tak jeszcze dużo dłużej, bo w ofercie Favini znaleźć można naprawdę wiele zadziwiających materiałów z imponującą historią. Ale oprócz ciekawej historii i niezaprzeczalnej ekologii, papiery te wyróżnia także struktura, kolory czy sposób, w jaki odbijają światło, co z kolei czyni je doskonałymi kandydatami na artystyczne wizytówki, publikacje, katalogi, obrazy, grafiki i inne! Wszystko to oczywiście zawdzięczają nietypowym składnikom znajdującym się w ich wnętrzach. A skoro o oryginalnych wnętrzach mowa, przeczytajcie o papierze REMAKE CARAPACE!

Favini REMAKE CARAPACEREMAKE CARAPACE – struktura inspirowana naturą

Co ma wspólnego Favini REMAKE CARAPACE ze skorupą chrząszcza? Na szczęście tylko strukturę! I choć linia REMAKE faktycznie do swojej produkcji wykorzystuje skrawki skór, ze spokojem, nie mają one związku z tymi owadami:) Zatem o co chodzi? Jak pisaliśmy wcześniej, linia REMAKE składa się ze skrawków skóry wykorzystywanej między innymi do produkcji obuwia, a jej nowa odsłona CARAPACE wyróżnia się ciekawymi, nieregularnymi tłoczeniami, fachowo nazywanymi embossingiem. Ciekawa charakterystyka papieru czyni z niego atrakcyjny materiał na kreatywne publikacje, notesy, plannery czy wizytówki. Od teraz REMAKE otrzymuje nowy, bardziej luksusowy design.

Favini REMAKE CARAPACE

REMAKE CARAPACE występuje w sześciu wersjach kolorystycznych oraz gramaturze 120 lub 250 g/m3. No i dobra wiadomość jest taka, że znajduje się w ofercie Papierowego Dizajnu 🙂 

Wszystkie realizacje widoczne na zdjęciach pochodzą ze strony: https://www.favini.com/gs/en/fine-papers/remake/application-gallery/

 

Autor: Magdalena Kopeć

Podobne posty