Ilustracja w świecie muzyki

Nie brakuje twórców nietuzinkowych ilustracji, które przyciągają wzrok, inspirują i sprawiają, że możemy choć na chwilę się zatrzymać, aby docenić kunszt sztuki ilustracyjnej. Oto wyselekcjonowane, inspirujące ilustracje ze świata muzyki, czyli najciekawsze projekty wybranych ilustratorów.

Tworzenie ilustracji to bardzo dobre ćwiczenie cierpliwości, co widać po licznych kreskach na tej ilustracji. Twórcą jest grecki ilustrator, Stavros Damos, który postanowił stworzyć kilka portretów członków zespołu The Rolling Stones. Ukończył AAS College of Art & Design i od wielu lat tworzy projekty na zlecenie agencji reklamowych, domów mediowych czy magazynów. Gdy obejrzycie ilustracje członków zespołu The Rolling Stones na pewno będziecie pod wrażeniem niesamowitej precyzji wykonania każdej kreski!

Ilustracje członków zespołu Rolling Stones do obejrzenia pod tym linkiem

Stanley Chow z Manchesteru to kolejny twórca, którego prace skupiają się wokół muzyki. Potrafi stworzyć nie tylko wyjątkową ilustrację Paula McCartneya czy Mariah Carey, ale również wiele innych, ciekawych projektów, które obejrzycie poniżej

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Freddie Mercury

Post udostępniony przez Stanley Chow (@stan_chow)

Więcej prac Stanley Chow obejrzycie tutaj.

Kolejny ciekawy projekt muzycznego wizerunku Davida Bowiego przygotowała ilustratorka Elena Masci w nieco nowoczesnej stylistyce. To artystka tworząca ilustracje digital, które zapierają dech w piersi. Zobaczcie również ilustrację Amy Winehouse i bardzo ciekawą koncepcję przedstawiającą Amy za życia i po śmierci. Cała ilustracja sugeruje również, że Amy Whitehouse była ciekawą osobowością, a maska w ilustracji może wskazywać jej nieco mroczne oblicze.

Butcher Billy zaprojektował serię ciekawych, muzycznych ilustracji. Stworzył między innymi wizerunki takich muzyków jak: Prince, Bob Dylan, Jimmy Hendrix, Keith Richards, Green Lantern. Każda ze stworzonych ilustracji przedstawia znaną osobę, jako super-bohatera niczym z serii filmów Marvela.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

curioos.com/butcherbilly

Post udostępniony przez Butcher Billy (@thebutcherbilly)

Evgeny Parfenov to znany ilustrator z Rosji, mieszkający w Moskwie. Współpracował między innymi z takimi markami i magazynami jak Interview, Esquire, New Yorker, Newsweek, Washington Post czy Times. Warto go obserwować na Behance, gdzie zamieszcza dużo swoich wyjątkowych prac.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

TV on the Radio for The New Yorker – #art #illustration #digitalart #instaart #evgenyparfenov #tvontheradio #thenewyorker #newyorker

Post udostępniony przez Evgeny Parfenov (@evgenyparfenov)

A Wy? Śledzicie jakieś ciekawe profile z muzycznymi ilustracjami? Jeśli tak, podzielcie się z nami! Obiecujemy, że to nie koniec cyklu z inspirującymi projektami i wkrótce zaprezentujemy jeszcze więcej na naszym blogu.

Tekst: Małgorzata Kalbarczyk-Leonczuk

Podobne posty