Konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci – Jasnowidze

Każdy z nas miał w dzieciństwie ukochaną książkę, do której uwielbiał wracać. W książkach dla namłodszych, niezwykle ważne są ilustracje, które – podobnie jak opowieść – mają rozwijać wyobraźnię i inspirować do poznawania świata.

Dlatego wydawnictwo Dwie Siostry już po raz drugi zorganizowało Jasnowidze – międzynarodowy konkurs, w którym zaprasza twórców do przygotowania  ilustrowanej książki dla najmłodszych. Ideą konkursu jest budzenie potencjału tkwiącego w młodych twórcach, dbałość o jakość estetyczną i edytorską książek dziecięcych, dążenie do wyznaczania w tej dziedzinie najwyższych standardów, wspomaganie rozwoju polskiej książki dziecięcej i jej międzynarodowej obecności.

Rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu już 15 marca, czyli w najbliższą środę. Już dziś jednak wiemy, że obrady nad wieloma projektami były burzliwe, a jury międzynarodowe (Juraj Horváth, Åshild Kanstad Johnsen, Grzegorz Kasdepke) i wydawnicze (Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska, Ewa Stiasny, Maciej Byliniak) nie raz starło się w swoich poglądach. I bardzo dobrze, bo uwielbiamy sztukę która budzi emocje! Zajrzyjcie z nami za kulisy obrad.