Jesteś papierem Crush?

jakim_papierem
Szczegóły testu na naszym Facebooku

Od kilku dni na naszym fanpejdżu na Facebooku publikujecie wyniki testu swojej osobowości i pasujących do niej papierów. Dziś przedstawiamy Wam jeden z papierów, jaki często wybierają osoby zaangażowane w ochronę naszej planety, którym zależy na tym, aby szukać ekologicznych rozwiązań w każdej sferze życia. To z myślą o nich tworzone są papiery Crush. Do ich powstania wykorzystuje się pozostałości organicznych substancji, które produkują gospodarstwa domowe – cytrusy, winogrona, oliwki, kawę, migdały, pestki wiśni czy lawendę.

Sprawdź, jaki papierem jesteś Ty na naszej stronie https://papierowydizajn.pl/jpj/ Wynikiem podziel się na naszym facebooku!

Stworzenie papieru Crush zajęło firmie Favini 18 miesięcy – w tym czasie wymyślano, testowano, patentowano i wreszcie sprawdzano w druku te niesamowite, ekologiczne papiery. Do ich produkcji wybrano mix owoców i orzechów, które pozwoliły na uzyskanie naturalnych, ciepłych kolorów. Zwykle te pozostałości wykorzystuje się do użyźniania gleby, tym razem jednak zyskały nowe, zdecydowanie lepsze życie. W fabryce nieopodal Wenecji są przetwarzane i oczyszczane, by w końcu trafić w Wasze ręce. Uwaga, cały proces jest super eko – nawet energia potrzebna do ich wytworzenia pochodzi z własnej elektrowni wodnej, należącej do Favini.

Crush ma certyfikację FSC, jest wolny od GMO i zawiera 40% materiałów pozyskanych z organicznych materiałów. Zarówno sam proces produkcji, jak i sam papier są chronione europejskimi patentami. Crush świetnie nadaje się do różnych zastosowań – od luksusowych opakowań, poprzez broszury, metki czy kartki. Sekret jednak tkwi we właściwym dopasowaniu papieru do produktu, a przez to wyróżnienie go na rynku. Możecie sobie na przykład wyobrazić naklejkę na wino wykonaną z….winogron. Jakie inne zastosowania widzimy? Sprawdźcie, co stworzyli graficy i projektanci! Możecie też śledzić nowe realizacje na naszej stronie i na Instagramie pod hasztagiem #NaszPapierWaszePrace

Zeszyty/notatniki. Projekt: Papierowe Sztuki, papier: Crush kawa
ZESZYT/ALBUM. PROJEKT I REALIZACJA – KAJET. PAPIER: CRUSH LAVENDER, CRUSH OLIVE, CRUSH CITRUS, CRUSH ALMOND.
Kalendarz od wiosny do wiosny. Projekt: Katarzyna Roman. Realizacja: Papierowe Sztuki. Papier: Favini Crush Corn 250g

 

Podobne posty