Jesteś papierem Gmund?

To już ostatni z naszej serii papierów w wielkim teście osobowości – Jakim Papierem jesteś Ty? Prezentujemy papier stworzony dla tych, którzy czerpią z życia miasta pełnymi garściami, znają wszystkie najnowsze miejsca i nie wyobrażają sobie życia bez dobrej architektury.

To właśnie z myślą o nich powstał Gmund Urban – papier inspirowany miastem. Co go wyróżnia?

Cement, kamień, beton – takie materiały kojarzą się nam raczej z miastem, architekturą, wielkimi konstrukcjami. A jednak!  GMUND Urban dowodzi, że papier może z powodzeniem wyglądać jak surowe materiały budowlane i podobnie jak one służyć do tworzenia zapierających dech w piersiach projektów.

Samo wzięcie papieru do ręki jest już nie lada przyjemnością. Można go odkrywać nie tylko wzrokiem, ale również dotykiem. I tak Architekt to mikrotłoczenie przywodzące na myśl tkaninę, dodającą ciepła i przytulności wnętrzom. Co innego Cement – tu producenci postawili na nawiązanie do surowej, nierównej powierzchni. W połączeniu z kremową barwą, Cement daje jednak wrażenie ciepłego i przyjemnego w dotyku. Ciekawostką jest fakt, że tu wszystko jest autentyczne –kamień wydobywany w austriackim kamieniołomie, używany do produkcji linii Cement, stanowi materiał konstrukcyjny mostu w Zatoce Sydney. Z kolei Brasilia to już drewno w czystej postaci – podobnie jak to stosowane we wnętrzach emanuje ciepłem, elegancją i naturalnym pięknem. Inspiracją były drewniane ściany pokryte tynkiem – kiedy ten spada, ukazuje się właśnie surowe drewno. To widok często spotykany w Brazylii 🙂 Niezależnie czy uwielbiacie styl klasyczny, nowoczesny czy retro – drewno sprawdzi się w każdej aranżacji.

 

Teraz Wy musicie zdecydować, czy wolicie widzieć go jako opakowania Waszych produktów, okładki, zaproszenia, a może w jeszcze inny sposób? Zobaczcie, co stworzyli z niego nasi zaprzyjaźnieni projektanci.

Wizytówki dla Lulkowska Studio, realizacja: Reprint, papier: Gmund Urban Cement.
Wizytówki dla Lulkowska Studio, realizacja: Reprint, papier: Gmund Urban Cement.
Koperta. Wykonanie: Domkartek.pl, papier: Gmund Urban Brasilia Black 310gr
Koperta, wykonanie: Domkartek.pl, papier: Gmund Urban Brasilia Grey 310gr
Druk: Drukarnia Reprint, Projekt: Patryk Chołast, Technika: sitodruk oraz miedziany hot stamping na łączonych papierach Gmund Urban Brasilia Black oraz Gmund Urban Cement Grey

 

 

Podobne posty