Najważniejszy festiwal designu nad morzem startuje już w piątek, 6 lipca. Papierowy Dizajn jest partnerem wydarzenia – będziemy również mieć tam swój wykład we wtorek, 10 lipca.
Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje, program skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu. Przez 10 lipcowych dni Gdynia staje się tym samym najlepszym letnim miejscem spotkań branży projektowej.
Gdyński festiwal projektowania to miejsce, gdzie warto się pojawić, jeśli interesują Was nowości z branży, wystawy czy tendencje, które rządzą światem designu. To solidna dawka energii, możliwość zderzenia swoich pomysłów z innymi, albo po prostu – okazja, by ciekawie spędzić czas.

Co roku organizatorzy wybierają hasło – motyw przewodni imprezy. W tym roku jest nim ERROR. Jak można to rozumieć? Error to błąd, który nieuchronnie wkrada się w nasze życie, przepełnione przedmiotami, komunikatami i powiadomieniami. Jak piszą organizatorzy: Każdego dnia oferowane są nam zbędne innowacje i technologie, które nie tyle odpowiadają na realne potrzeby, co tworzą nowe.
My też postanowiliśmy podzielić się swoim doświadczeniem z uczestnikami imprezy, dlatego zapraszamy już dziś na spotkanie Pod rękę z Error – w ucieczce od masowości. W cyfrowym świecie, gdzie wszystko jest wirtualne, papier i druk zyskują na znaczeniu, pozwalają się wyróżnić i dać odbiorcy poczucie, że jest kimś wyjątkowym. Na dowód pokażemy przykłady realizacji, które niosą ze sobą emocje i poruszają odbiorców. Chcemy dać Wam narzędzia, abyście mogli zaprezentować się od najlepszej strony. Wykład przeznaczony jest dla projektantów pracujących w agencjach reklamowych, instytucjach i wydawnictwach, freelancerów, profesjonalistów z branży dóbr luksusowych oraz studentów. Spotkacie nas we wtorek, 10 lipca o 19:00 w PPNT Gdynia, budynek III. Wstęp oczywiście wolny!

Oprócz naszego wykładu, podczas Gdynia Design Days warto wybrać sobie najbardziej interesujące zagadnienia z 5 ścieżek tematycznych: Error, wzornictwo, grafika, moda, miasto+architektura oraz wnętrza. Polecamy zwłaszcza sztandarową wystawę Error. Czy chcesz kontynuować? (kurator: Izabela Bołoz) pokazująca produkty w kontekście wpływu technologii na nasze codzienne życie oraz wystawę Overlod/Przeciążenie– czyli zbiór projektów komentujących zmiany społeczne i współczesne podejście do życia.

Warta podkreślenia jest również rola designu w rozwiązywaniu wyzwań dwudziestego pierwszego wieku. Tu również mogą pomóc projektanci – poprzez angażowanie się w rozwiązywanie problemów dzięki wzornictwu. Design to nie tylko piękne przedmioty, ale i inteligentne rozwiązania, pozwalające stawić czoła takim sprawom jak migracje, braki mieszkaniowe czy malejące zasoby naturalne. Wystawa Empatia, teraz! to odpowiedź projektantów na zmieniające się czasy.

Ciekawą propozycją jest też próba połączenia dwóch zdawałoby się oddzielnych światów – designu i biznesu. Dla jednych i drugich mogą to być ciekawe spotkania – projektanci mogą spojrzeć na biznes oczami przedsiębiorców i odwrotnie. Design językiem Biznesu oraz Stwórz i sprzedaj – tam powinniście się znaleźć, jeśli chcecie skomercjalizować swoje projekty.

Jeszcze więcej ciekawych wydarzeń znajdziecie w programie Gdynia Design Days. Czekamy na Wasze wrażenia na naszym profilu na Facebooku!