Kalambury dla dzieci i dorosłych – klasyka w nowoczesnym wydaniu.

W końcu nadszedł ten upragniony moment – mamy WAKACJE! Dzieciaki myślami są już na obozach, na koloniach, u dziadków, w górach, na plaży, na Mazurach, a rodzice… dwoją się i troją, by kreatywnie zagospodarować swoim pociechom czas w podróży. Co zrobić by uniknąć powracających jak bumerang pytań: „A daleko jeszcze?”, „Kiedy będziemy?”? Znamy sprawdzony sposób!

Zabawy dla dzieci w podróży.

Aby droga na wymarzony urlop minęła nam spokojnie, warto zatroszczyć się o jakość wspólnego podróżowania i zapewnić dzieciom atrakcje, które pomogą im przetrwać jazdę samochodem czy pociągiem. Dzieci szybko się nudzą, a ograniczona przestrzeń i ograniczony dostęp do zabawek mogą powodować frustracje. A jeśli współtowarzyszem podróży jest młodszy brat lub siostra, cóż… wtedy życie staje się po prostu nie do zniesienia 😉

Co więc zrobić, by wypełnić dzieciom czas? Uniknąć sprzeczek? Bezpiecznie dojechać do celu? Czytanie, śpiewanie, słuchanie audiobooków, liczenie znaków drogowych, gra w kamień-papier-nożyce – to wszystko jest super, ale już było! Dlatego mamy nowy pomysł – tradycyjna zabawa w nowym, designerskim wydaniu. Kalambury Papierowy Dizajn.

Jak grać w kalambury?

Kalambury to znana, lubiana i jedna z najpopularniejszych gier towarzyskich. W grze zazwyczaj biorą udział dwie, kilkuosobowe drużyny, choć kombinacji jest naprawdę wiele. Do najpopularniejszych zaliczamy:

  • Gra drużynowa – uczestników zabawy dzielimy na dwie drużyny. Każda z drużyn wskazuje osobę, która jako pierwsza będzie przedstawiać wylosowane hasło. Musi to zrobić tak, aby pozostali gracze z drużyny jak najszybciej je odgadnęli. Oczywiście druga drużyna pilnuje, czy zasady są przestrzegane i odmierza czas. Po upływie czasu przychodzi kolej na drugi zespół. Za każde odgadnięte hasło przyznaje się punkty. Wygrywa ta drużyna, która zbierze ich więcej.
  • Gra w pojedynkę – każda osoba po kolei przedstawia wylosowane przez siebie hasło, a reszta uczestników zabawy je odgaduje. 

Hasła można przedstawiać rysując, mówiąc, gestykulując… wszystko zależy od tego, na co aktualnie macie ochotę.

Kalambury dla dzieci – jak je wykorzystać?

Kalambury idealnie sprawdzają się na wszelkich imprezach – i tych dla dorosłych, i tych dla dzieci. Pomyśleliśmy więc, żeby tę wspaniałą zabawę przenieść w zupełnie nowy wymiar. Stworzyliśmy więc małe, podróżne kalambury, które można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.

Wygodne karty, praktyczne opakowanie, a dodatkowo wspaniałe kolory, które przykuwają uwagę nawet najmłodszych graczy. Gdzie warto wykorzystać nasze kalambury?

  • podczas podróży samochodem, pociągiem lub autobusem, aby podróż minęła raz, dwa,
  • podczas lotu samolotem – spokojnie zmieszczą się nawet do bagażu podręcznego,
  • na plaży, bo przecież frisbee i przeskakiwanie przez fale też w końcu się nudzą,
  • w kawiarni i restauracji, by raz na zawsze pożegnać picie zimnej kawy,
  • pod namiotem i na campingu w oczekiwaniu na to, aż kiełbaski się upieką,

… i wszędzie tam, gdzie zechcesz, bo są bardzo, bardzo poręczne!

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdyby nasze kalambury nie były EKO! Wykonaliśmy je z kartonu wyprodukowanego w 100% z makulatury. To w pełni ekologiczny produkt posiadający certyfikat Blue Angel.

Kalambury to idealny pomysł z wielu powodów. Dostarcza masę śmiechu i dobre zabawy – to jasne. Ale co ważniejsze, gra w kalambury wspiera najmłodszych w rozwoju. Uczy kreatywnego myślenia, wychodzenia z inicjatywą, przełamywania nieśmiałości, pomaga ćwiczyć motorykę, mowę ciała, umiejętność wypowiadania się i znacznie poszerza słownictwo. Gra w kalambury pokazuje również czym jest zdrowa rywalizacja, zacieśnia rodzinne więzi i buduje wspaniałe wspomnienia.

Jak zdobyć grę Kalambury? Więcej informacji wkrótce.