Kalendarz 2018 – znajdź prezent idealny!

Kalendarze i plannery cieszą się niesłabnącym powodzeniem – przekonaliśmy się o tym ostatnio, pytając, do czego je używacie. I szczerze – byliśmy w szoku, jak wielu z Was nie wyobraża sobie życia bez papierowego kalendarza! Czemu? Chyba najlepiej podsumowała to nasza czytelniczka Ola:

Kalendarz papierowy nie tylko ułatwia organizowanie życia i planowanie zadań, ale w odróżnieniu od cyfrowego posiada rys osobisty. Używając różnych kolorów i skrótów, tworzę sobie w nim mapy myśli i rysunki – które są tylko moje i nikt poza mną ich nie rozszyfruje. 🙂 Pod koniec roku pozostawiam sobie te najlepsze – do dalszej inspiracji.

Podpisujemy się po tym obiema rękami – zapiski w telefonie czy komputerze nie pozwalają na pełną kreatywność, nie do końca sprawdzają się też w roli pamiętnika! Dlatego bez zbędnej zwłoki, przedstawiamy Wam nasz subiektywny wybór kalendarzy 2018. Wiemy, że każdy z Was lubi inaczej patrzeć na upływający czas, dlatego mamy dla Was pełny przegląd – kalendarze ścienne i książkowe, plannery, kalendarze kreatywne i modowe, a także takie, które będą idealnie  nadadzą się na Bullet Journal! Przejrzyjcie nasze zestawienie, jeśli szukacie inspiracji na prezent pod choinkę!

Planer Paperdot 2018

Planer Paperdot 2018
Planer Paperdot 2018

Planer od Empiku dostępny jest w 3 wersjach okładek – każda jakby stworzona do tego, by błyszczeć na Instagramie! Planer ma oznaczone miesiące, ale dni uzupełniacie już sami, koniec z przymusem, że każdy dzień musi mieć harmonogram. Piękne okładki to nie wszystko, w środku czeka na Was idealnie uporządkowany układ miesięcy i dni, miejsce do planowania wydatków (wreszcie wiadomo, ile odłożyliście na wakacje!), a do oznaczania najważniejszych rzeczy przydadzą się dołączone do kalendarza naklejki! Kochamy ten dizajn i od dziś śledzimy #paperdot na zdjęciach! Instagirls, ten planer jest dla Was wprost wymarzony 🙂

Pan Kalendarz

Pan Kalendarz 2018
Pan Kalendarz 2018

Ten typ tak ma, że lubi się wyróżniać! Tu nie znajdziecie delikatnych linii i słodkich pasteli, tu czeka na Was konkret – mocna kreska, odważna grafika i tylko dwa kolory – słoneczny żółty i głęboka czerń. Kalendarz grafików z Okumiłe i Cuda Wianki Studio to 4 zmieniające się co kwartał style – autorzy bawią się ilustracją, typografią i układem graficznym. Pan Kalendarz jest zadziorny, zmienny i zupełnie bez zadęcia – to coś dla Was, niepokorne dusze! Do wyboru macie aż 4 okładki!

Planner Kleks

Planner Kleks
Planner Kleks

Ta okładka mówi wszystkie światła na mnie! Mimo, że Kleks wydaje się być oszczędny w formie, ma w sobie potrzebę, by błyszczeć wśród reflektorów. Wszystko za sprawą okładki. Wystarczy zmienić kąt, by Kleks z błękitno-zielonego stał się fioletowo-żółty. Oszczędny w formie planer tygodniowy i kartki z kropkami to połączenie dla tych, którzy już chcieliby spróbować, czy potrafią w bullet journal, ale wciąż mają w sobie wiele nieśmiałości. Planner jest dostępny w 2 wariantach – rocznej i na 6 miesięcy.

Kalendarz Munken Illuminate 2018

O tym cudeńku pisaliśmy już na naszym blogu, więc dodamy tylko, że po komentarzach pierwszych użytkowników wnioskujemy że kalendarz świetnie się sprawdzi również jako bullet journal dla tych, którzy preferują gładkie kartki i kochają dobry papier. Układ tygodniowy jest idealny dla minimalistów i tych, co lubią zapisywać sobie tylko najważniejsze rzeczy do wykonania każdego dnia, za to potrzebują dodatkowej strony na notatki. Przypominamy, że kalendarz dostępny jest w limitowanym nakładzie!

Rodzinny kalendarz ścienny

Kalendarz ścienny 2018
Kalendarz ścienny 2018

Ciekawy pomysł na przejrzyste uporządkowanie rodzinnego życia. Kalendarz wykonany jest z drewnianych elementów, których kolory mogą być dobierane właśnie przez Was! W kółkach i serduszkach można zapisać najważniejsze daty – imieniny, urodziny, rocznice. Wszystkie napisy mogą też zostać indywidualnie dobrane. Świetny pomysł na prezent dla całej rodziny!

Paper Passion 2018

Kalendarz ścienny z pracami polskich ilustratorów od Arctic Paper Polska. To super wybór dla tych, którzy przez cały rok chcą się cieszyć artystycznymi rysunkami. Kalendarz wydrukowany został na gładkich papierach z rodziny Munken Design – każda pora roku na innym odcieniu! Co więcej, zastosowana perforacja daje nam możliwość cieszyć się pięknymi pracami nie tylko w 2018 roku. Perforacja ułatwia oderwanie ilustracji od kalendarium, a format ilustracji idealnie pasuje do standardowych ram.

Sezonownik 2018

Sezonownik 2018
Sezonownik 2018

Sezonownik 2018 to kalendarz przybliżający Was do makro i mikroświata. Dobry wybór dla wielbicieli ekostylu życia, łowców spadających gwiazd i pasjonatów spędzania czasu na powietrzu. W Sezonowniku 2018 znajdziecie dużo praktycznej wiedzy: każdy miesiąc zawiera listę sezonownych warzyw, owoców, dzikich roślin i grzybów, pełne spektrum faz księżyca,  godziny wschodów i zachodów słońca.

Naszym zdaniem powyższe zestawienie kalendarzy i planerów to niezła podstawa do tego, by znaleźć idealny prezent! Życzymy Wam samych dobrych dni i doskonałych planów na 2018 rok. Chętnie też dowiemy się, jakie kalendarze Wy najbardziej kochacie – wrzucajcie swoje komentarze (mogą być ze zdjęciami) na nasz profil na Facebooku!

 

 

Podobne posty