Przedstawiamy Black and Dark Grey – zieloną alternatywę w segmencie papierów premium

O firmie Koehler Paper pewnie słyszeliście już nie raz i nie dwa – wszak ich historia sięga ponad 210 lat. Koehler Paper produkuje rocznie ponad 500 000 ton specjalnego papieru i tektury przy użyciu najnowszych i wyjątkowych technologii. Co specjalnego znajdziemy w papierze Koehler? I czym wyjątkowym wyróżnia się stosowana przez nich technologia produkcji? Dziś pokrótce odpowiemy na te pytania, przy okazji przedstawiając dwie, wspaniałe nowości. Zapraszamy!

Ekologiczne papiery Koehler w przepięknych, głębokich barwach

Pewnie się domyślacie, że skoro z takim zapałem piszemy o firmie Koehler to musi mieć ona coś wspólnego z ekologią, prawda? I wcale się nie mylicie! Koehler Eco to nowa linia papierów wykonanych w 100% z włókien pochodzących z recyklingu! Linia składa się z dwóch przepięknych odcieni: głębokiej czerni i głębokiej szarości i została opracowana specjalnie dla sektora eleganckich opakowań, toreb i produktów marketingowych.

Papiery wprost zachwycają swoim designem – ich naturalny wygląd i ciekawa, nieco szorstka struktura sprawiają, że papier praktycznie nie wymaga żadnych dodatkowych zdobień. A co istotne, te piękne barwy wytwarzane są bez użycia węgla! Ponadto asortyment jest bezkwasowy i neutralny pod względem pH.

Dzięki nowoczesnej technologii wytwarzania papier jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia i dla środowiska naturalnego, a jednocześnie nie traci na kluczowych wartościach, takich jak odporność na ścieranie (również pod wpływem wilgoci) czy blaknięcie kolorów (również pod wpływem światła). 

Co zielone, to cenne! Koehler Eco Black ma wiele certyfikatów! 

Dzięki produkcji w 100% z włókien wtórnych, papier Koehler szybko zdobył uznanie i szereg certyfikatów. Jakich? Już spieszymy z wyjaśnieniem!

  • FSC Recycled – produkty oznaczone etykietą FSC Recycled zostały zweryfikowane jako wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. 
  • Blue Angel – to oznakowanie ekologiczne niemieckiego rządu federalnego, które przyznawane jest od ponad 40 lat. Produkty i usługi, które je otrzymują muszą być szczególnie przyjazne dla środowiska, a jednocześnie spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa, higieny pracy i użyteczności. 
  • EU Ecolabel – to oznakowanie pomaga konsumentom identyfikować produkty i usługi, które mają ograniczony wpływ na środowisko w całym ich cyklu życia – od wydobycia surowców, przez produkcję i użytkowanie, aż po utylizację. Oznakowanie to uznawane jest we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Liechtensteinie i na Islandii.

Koehler Eco – elegancki papier do eleganckich rozwiązań! 

Koehler Eco doskonale nadaje się do druku offsetoweo, sitodruku, druku fleksograficznego i typograficznego. Papier ten ma wiele zastosowań – od wysokiej jakości opakowań i toreb, przez broszury i okładki książek, dekoracje, menu aż po luksusowe wizytówki, kartki okolicznościowe, kalendarze czy wydruki artystyczne. 

Grupa Europapier może poszczycić się mianem wyłącznego dystrybutora Koehler Eco. Możecie więc zakupić go u nas w następujących formatach: 

  • 120 g/m²,
  • 160 g/m²,
  • 270 g/m²,
  • 350 g/m².

Jesteśmy przekonani, że docenicie ekologiczną misję, jaką niesie za sobą linia Koehler Eco. Spójrzcie raz jeszcze, jak pięknie prezentują się te głębokie kolory i… życzymy udanych zakupów! 😊