Konkurs Jasnowidze – ilustracje książek dla dzieci

 

Piękne ilustracje w książkach dla dzieci to podstawa – nic tak nie rozpala wyobraźni małego czytelnika, jak podążanie przez karty opowiadania za ulubionym bohaterem. Dlatego już po raz trzeci, wydawnictwo Dwie Siostry organizuje konkurs Jasnowidze – na najlepszy projekt ilustracji dla maluchów. Papierowy Dizajn jest patronem konkursu.

Konkurs zyskał już międzynarodową renomę – na dwie poprzednie edycje nadesłano łącznie prawie 1000 projektów z różnych zakątków świata. Kolejni artyści widzą też efekty swojej pracy – w księgarniach pojawiają się książki dla dzieci z intrygującymi ilustracjami, które kochają zarówno dzieciaki, jak i ich rodzice. A to nadal nie wszystkie tytuły – w przygotowaniu znajdują się już następne publikacje.

Konkurs ma bardzo szczytny cel – jego organizatorzy chcą zwrócić uwagę na potencjał młodych artystów i autorów książek dla dzieci. Jednocześnie podkreślają, że młody czytelnik nie jest wcale mniej wymagający, jeśli chodzi o jakość estetyczną i edytorską publikacji – wręcz przeciwnie, bo przecież maluchy pochłaniają książeczki przede wszystkim oczami, zanim jeszcze w pełni zrozumieją ich treść.

Wydawnictwo Dwie Siostry znane jest z tego, że przykłada niezwykłą wagę do jakość swoich książek, starannie wybierając każdy szczegół – od treść, poprzez ilustrację, aż po papier.  Te starania zostały uhonorowane w Bolonii – na najbardziej znaczących targach książki na świecie, nagrodą dla Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku! Dlatego konkurs Jasnowidze ma inicjować tworzenie pięknych i wartościowych książek oraz odkrywać utalentowanych twórców i stwarzać im możliwości zaistnienia na polskim i międzynarodowym rynku wydawniczym.

Warunki konkursu wyglądają następująco: można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo, uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.

Przedmiotem konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Prace konkursowe powinny zawierać scenariusz (konspekt) lub scenorys (storyboard) całej książki oraz 3 gotowe rozkładówki i okładkę. Ocenie będą podlegać: jakość artystyczna projektu, oryginalność, forma pobudzająca dziecięcą wyobraźnię i treść uwzględniająca dziecięcą wrażliwość.

Zapraszamy do zgłaszania prac!

Podobne posty