Konkurs na projekt koszulki Papierowego Dizajnu

Na przełomie kwietnia i maja tego roku przeprowadziliśmy konkurs dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Podopieczni Anity Wasik i Patryka Hardzieja otrzymali zadanie, którego celem było zaprojektowanie koszulek Papierowego Dizajnu. Koszulki miały być wykorzystywane przez Zespół PD w zbliżających się wydarzeniach m.in. Element Talks.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników. Otrzymaliśmy wiele ciekawych projektów. Decyzja nie była łatwa, dlatego oprócz zwycięzcy zdecydowaliśmy się przyznać dwa wyróżnienia.

Pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Leśniak za projekt przedstawiający różne formaty papieru.

„Przy tworzeniu projektu najważniejsze było dla mnie pokazanie papieru w jak najprostszy i najbardziej zrozumiały sposób. Charakterystyczne dla grafików jest myślenie o papierze przez pryzmat formatów i dostosowywanie projektów do niego. W trakcie procesu projektowego dobór formatu to jedna z kluczowych decyzji. W związku z tym wyobraziłam sobie, że zabawnym zabiegiem, byłoby posiadanie koszulki na której można sprawdzić format papieru w rzeczywistości. Projekt jest wariacją na ten temat.” – powiedziała Zuzanna Leśniak

Wyróżnienie trafiło do Katarzyny Cichosz, która przygotowała niezwykle pozytywny projekt pokazujący papierowe arkusze.

„Inspiracją stało się szybkie skojarzenie zagiętego papieru z mrugnięciem oka, potem doszedł uśmiech, żeby nie było za poważnie 😉 ” – o swoim pomyśle powiedziała Katarzyna Cichosz.

Zachęcamy do obserwowania profilu, który prowadzi Kasia wraz ze swoją przyjaciółką na Instagramie

Drugie wyróżnienie zdecydowaliśmy się wręczyć Agnieszce Szumińskiej za projekt nawiązujący nie tylko do papieru, ale także do druku.

„Początkowa faza projektowa miała na celu wskazać różnorodność papierów jaką oferuje Europapier, natomiast w rzeczywistości droga projektowa nabrała innego kierunku…. Oznaczenia drukarskie to nieodłączne elementy towarzyszące papierom w procesie druku. Raster oraz litera to również elementy, które kojarzą mi się z drukiem i papierem, dlatego też grafika jest zwieńczeniem rozmaitych skojarzeń, zamkniętych w prostej, linearnej kompozycji.” – wyjaśnia Agnieszka Szumińska

Agnieszkę można znaleźć na Behance

Zwycięzca i wyróżnieni mieli do wyboru nagrodę pieniężną lub jej równowartość w papierze. Każda z osób otrzymała wejściówkę na konferencje Element Talks, która odbędzie się 8-9.06.2019 r.

Już teraz możemy zdradzić, że pojawimy się na Element Talks w koszulkach zaprojektowanych przez zwyciężczynie konkursu Zuzannę Leśniak. Zachęcamy do odwiedzin naszego stoiska, bo przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania będą owe koszulki.

Podziękowania dla Anity Wasik i Patryk Hardzieja za komunikacje konkursu wśród swoich podopiecznych. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za nadesłane pracę.

A jakie jest wasze zdanie? Co sądzicie o nagrodzonych projektach? Czekamy na wasze opinie w komentarzach na blogu i w mediach społecznościowych 🙂

Podobne posty