Kreatywne opakowania-zobacz, czym zaskoczyli studenci!

Podczas ostatnich targów Packaging Innovations zajrzeliśmy do Strefy Studenta – zobaczcie, jakie projekty zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu przypadły nam do gustu! Dajcie nam też znać, co sądzicie o takich opakowniach – czy chcielibyście zobaczyć je na sklepowych półkach?

Patrycja Małek: Blossom – opakowania na upominki dla gości weselnych

Opakowanie przypominające kwiat z papieru na prezenty ślubne
Patrycja Małek, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Patrycja zaprojektowała opakowania na drobne upominki, np. ciasteczka czy cukierki, jakie tradycyjnie już wręcza się gościom na weselach. Wzorowane na tym, co najpiękniejsze w naturze – pąkach kwiatów piwonii i lotosu, opakowania wykorzystują mechanizm, który pozwala im rozwinąć się i zaprezentować słodką zawartość. Projekt został wykonany z jednego arkusza papieru, nie wymaga więc użycia kleju. Jest ozdobiony delikatnym wzorem, wykonanym przy użyciu akwareli. Dodatkowo, w opakowaniu kryje się nawiązanie do kultury dalekowschodniej – kwiaty piwonii i lotosu oznaczają w niej miłość i pomyślność!  My jesteśmy zachwyceni elegancją i delikatnością opakowań!

Iwona Skrzeczkowska: Fifty fifty – opakowanie na kolczyki

kreatywne opakownie na kolczyki Iwona Skrzeczkowska
Iwona Skrzeczkowska, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Uwielbiamy pomysłowe projekty ułatwiające życie! Przymierzanie kolczyków nigdy nie było prostsze i bardziej bezproblemowe! Ta super użyteczna forma ekspozycji nie przytłacza biżuterii, wręcz przeciwnie – eksponuje kolczyki i sprawia, że podjęci decyzji o zakupie jest znacznie łatwiejsze. Zamiast rozpinać kolczyki i wkładać je do ucha, wystarczy je przyłożyć przezroczystą częścią opakowania. Dzięki temu klient oszczędza się czas, a producent na kolorowej stronie opakowania można dodać informację o produkcie i swoje logo. Kiedy piękna biżuteria jest estetycznie  zaprezentowana, po prostu nie możemy się oprzeć!

Karolina Bazan, Monika Jonkiel: POPcornBOX

kreatywne opakownie na popcorn z mikrofalówki
Monika Jonkiel, Karolina Bazan, Politechnika Wrocławska

Ten produkt ma szanse stać się królem filmowych wieczorów ze znajomymi! Ciekawe, harmonijkowe opakowanie wypełnia się pod wpływem pękających ziarenek kukurydzy, tworząc dizajnerski kształt! Na sklepowej półce takie opakowanie prawie nie zajmuje miejsca, a po przygotowaniu popcorn można jeść bezpośrednio z nowo powstałego pudełka! Przekąski, które same się podają? Od nas zdecydowanie kciuk w górę!

Anna Gwardyś-Skuza: Z’wieszak – wielofunkcyjny wieszak z tektury
wielofunkcyjny wieszak na ubrania
Anna Gwardyś-Skuza, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Ten wieszak to równocześnie opakownie, zabawka origami i maska! Produkt wykonany z szarej tektury ma swoje drugie i trzecie życie. Ten ekologiczny wieszak na chustę, kiedy już przestanie być potrzebny do eksponowania produktu, zamienia się w zabawkę, którą dziecko może złożyć z pomocą rodziców. A także pomalować lub pokolorować, bo tektura może posłużyć za pole do popisu i wspomóc rozwijanie dziecięcych talentów!

A Wam co najbardziej przypadło do gustu? A może sami trafiliście na świetne opakowania? Komentujcie na naszym profilu na Facebooku i zaglądajcie na nasz Instagram!

Podobne posty