Kwiaty z papieru na Walentynki

To dziś! Dzień zakochanych, w którym nie może zabraknąć romantycznych gestów, czułych słów i…kwiatów! Piękne bukiety często wykonane są z takim artyzmem, że chcielibyśmy, aby zdobiły nasze wnętrza dłużej niż kilka dni. Mamy na to sposób – sprawdźcie najpiękniejsze kwiaty z papieru, jakie możecie znaleźć w sieci!

 

Bukiety dla wielbicielek literatury

Dwa w jednym – nie tylko piękny bukiet, ale też wykonany w taki sposób, aby nawiązać do ukochanej książki naszej drugiej połówki. Do wyboru macie kilkanaście tytułów (m.in. 50 twarzy Greya, Harry Potter, Piękna i Bestia oraz komiksy). My prezentujemy poniżej bukiet Alicja w Krainie Czarów – czerwone róże przypominające fryzurę szalonego kapelusznika, biało-niebieskie kwiaty, nawiązujące do sukienki Alicji, a także wykonane z kart z Królową Kier i stron prosto z genialnej powieści Lewisa Carrola. Za projektem stoi Lynsey z Literary Bouquets. Jej miłość do papierowych roślin wzięła się z …totalnego braku talentu w pielęgnacji tych prawdziwych. Nawet doniczkowe kwiaty nie wytrzymywały długo w jej mieszkaniu, dlatego postawiła na papier. Sama jest książkoholiczką i nie wyobraża sobie życia bez dobrej literatury.

kwiaty z papieru
Bukiet Alice in Wonderland, Etsy.com

Dwa tuziny czerwonych róż i kryształki Swarovskiego

Jeśli bukiet klasycznych, czerwonych róż to coś, co ucieszy Waszą ukochaną, polecamy dwa tuziny kwiatów na dłuuugich łodygach w eleganckim pudełku prezentowym. Dodatkowo, wykwintnego charakteru nadają im wkomponowane tu i ówdzie kryształki Swarovskiego. Jeśli tylko nikt nie będzie ich podlewał, wytrzymają jako dekoracja długie lata 😊 Oprócz walentynkowego prezentu, nadają się też idealnie na pierwszą rocznicę ślubu, zwaną też papierową. Każdy kwiat wykonany jest ręcznie, z jednego paska papieru, dlatego zupełnie jak prawdziwe kwiaty mogą się nieznacznie różnić od siebie. Łodygi zaś łatwo się wyginają, a wiec można ułożyć je w wazonie według uznania.

Papierowe róże, bukiet z Etsy.com

Pudełko kwiatów

Kolejna z propozycji, które przetrwają do kolejnych Walentynek! Wieczne róże w pudełku wyglądają jak prawdziwe – to efekt ponad kilkunastu godzin pracy – żmudnego wycinania papierowych płatków i przytwierdzania ich kolejno do łodygi. Następnie papier jest malowany przy użyciu wysokiej jakości tuszu i akwareli, by potem przez dwie doby wysychać – dopiero wtedy płatki są układane tak, aby stworzyć idealną różę. I – podobnie, jak prawdziwe rośliny – nie są to róże bez kolców! Ponieważ wszystkie elementy są papierowe, różom w pudełku niestraszne są domowe zwierzęta czy najmłodsi – nawet przypadkowo zrzucone ze stołu nie zostawią na podłodze szkła ani wody.

Les folies de Cecile, Etsy.com

Drzewko miłości

A może zamiast bukietu wolicie inne rośliny? W takim razie sięgnijcie po papierowo-książkowe rzeźby Hiszpanki, Maleny Valcarcel. Malena tworzy rzeźby ze zniszczonych książek, ratując je z koszy z makulaturą, przejmuje zniszczone egzemplarze od bibliotek, które muszą robić miejsce na nowe tomy, a także odnajduje wysłużone woluminy w second-handach. Dzięki swojej twórczości daje im nowe życie, nową historię. Jej papierowe figurki zmuszają, by zatrzymać się i docenić, choćby na chwilę, magię książki. Często powstanie kolejnego działa inspiruje historia, którą Malena właśnie czyta, a czasem jest to fragment tekstu. Nam spodobało się drzewko miłości, które z pewnością przypadnie do gustu niepoprawnym romantyczkom!

Tree of Love, Malena Valcarcel, Etsy.com

Kwiaty wielkie jak uczucie

Na koniec coś z naszego podwórka i od razu w skali makro. Jeśli Wasze uczucie jest naprawdę ogromne, potrzeba Wam czegoś na równie wielkiego! Gigantyczne kwiaty to idealna dekoracja na  romantyczny wieczór – nie tylko wyglądają pięknie, ale też stanowią świetne tło do zdjęć – idealnej pamiątki wspólnie spędzonych chwil. Możecie też wybrać Wasze ulubione rośliny – róże, peonie, rumianki i wiele innych. Takie kwiaty 3D w rozmiarze max. to absolutny hit!

Gigantyczne Kwiaty

Kto powinien dowiedzieć się o tym, jaki papierowo-kwiatowy prezent Wam się podoba? Oznaczajcie je w komentarzach na naszym Facebooku!

Podobne posty