Meble z tektury? Genialnie proste i efektowne

Tektura przebojem wkradła się w łaski dizajnerów. Przez lata niedoceniana i używana głównie do produkcji kartonowych pudeł, w końcu wyszła na salony. Meble z tektury są lekkie i wytrzymałe. Powstają z kilku lub kilkunastu warstw papieru, mogą być lakierowane i malowane – tak jak drewniane. Powstają stoły i stoliki, kanapy, pufy i krzesła, regały.

Wyjściowym kolorem jest brąz, ale tektura może także być zadrukowana, co skrzętnie wykorzystują marki. To świetny sposób, aby pokazać potencjalnym klientom hotelu czy kawiarni, że firma podąża za trendami. Przy okazji można się wyróżnić i dać się zapamiętać.

Meble z tektury powstają w Bolechowicach. Ich producent zaczynał tradycyjnie, od kartonowych opakowań. Minęło 10 lat. Projekty ekologicznych mebli zwracają uwagę.

meble z tektury meble z tektury meble z tektury meble z tektury meble z tektury meble z tektury

Wrocławska Tektoora także wzięła się za wystrój wnętrz. Takie meble sprawią, że każde wnętrze nabierze wyjątkowości. Bez względu na to czy wstawimy je do pokoju dziennego, restauracji czy hotelu.

meble z tektury meble z tektury

Molo Studio poszło o krok dalej. Dizajnerzy z kanadyjskiego Vancouver zaprojektowali meble modułowe, które dzięki magnesom na bokach można łączyć. Łączyć, łączyć, łączyć i… stworzyć ławę-węża. Albo labirynt 🙂

meble z tektury meble z tektury meble z tekturymeble z tektury

Australijskie krzesełko do karmienia Belkiz to ukłon w stronę maluchów i ich rodziców. Składa się na płasko, co jest jego niewątpliwa zaletą. Można je zabrać w podróż i nie zajmie nam całego bagażnika. W hotelu czy restauracji może stać na płasko w kącie, dopóki nie będzie potrzebne. Wątpliwość mamy tylko jedną – czy ten mebel nie zostanie poskromiony małymi, lepkimi rączkami albo oślinioną buzią małego głodomora.

meble z tektury

W Internecie także krąży sporo ciekawych projektów kartonowych mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Wybraliśmy trzy, które szczególnie zwróciły naszą uwagę.

meble z tektury

meble z tektury

meble z tektury

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Podobne posty