Mega dawka pozytywnej energii, czyli Niech Żyje Papier

W ostatni weekend Muzeum Etnograficzne w Warszawie otworzyło swoje wnętrza na papierowych pasjonatów. Całą salę szczelnie wypełniły druki, notesy, książki (także dla najmłodszych) i przepiękne przybory do pisania, malowania i rysowania. Było też wiele warsztatów – m.in. razem z Oficyną Peryferie można było spróbować swoich sił w tworzeniu projektów na Riso –  powielaczu łączącym w sobie możliwości drukarki cyfrowej i sitodruku.

Zobaczcie, jakie jeszcze ciekawostki udało się nam wyłowić na stoiskach.

Contemporary Lynx czyli na papierze o sztuce

Pomysł, w jaki sposób można prezentować polską sztukę i promować ją poza granicami. Contemporary Lynx to magazyn wydawany w 100% po angielsku, ma zainteresować zagraniczną publiczność pracami polskich artystów. Publikuje też informacje o tym, gdzie na świecie można spotkać polskich artystów na międzynarodowych wydarzeniach, wystawach i w galeriach.

Plakat czy książka?

Po złożeniu – każda z kart to miejsce na tekst. W ten sposób powstaje historia serwowana przez Richie Acapulco Illustration. Po drugiej stronie arkusza zaś znajduje się pełnowymiarowa grafika, która może ozdobić wnętrze. Słyszeliśmy, że niektórzy wieszają je w specjalnych gablotach tak, by było jednocześnie widać obie strony. Dla nas super pomysł na oryginalny prezent!

Stwórz swoją książkę czyli Scrapbooking Shop

Idealny sposób na obrazkowy pamiętnik, a dodatkowo świetny pomysł na to, jak gromadzić  wszystkie bilety wstępu na genialny koncert, laurkę od pociechy czy karty pokładowe z wakacji życia. A to wszystko można przepięknie ozdobić kolorowymi taśmami, naklejkami i guzikami. W Scrapbooking Shop znajdziecie też te wszystkie akcesoria.

Plakatowa klasyka

W Galerii Plakatu Piotra Dąbrowskiego znajdziecie najlepsze przykłady polskiej szkoły plakatu, również reprinty plakatów kinowych największych światowych hitów z lat 70. i 80. (wiecie, że Terminator wchodząc na polskie ekrany miał tytuł Elektroniczny Morderca? Ten plakat też w ofercie!). Na uwagę zasługują też plakaty wykorzystywane do reklamy Linii Lotniczych LOT, m.in. pies schowany w podróżnej torbie Jana Grabiańskiego.

Sprytne nowości

Na stoisku Papier Plus Druk, oprócz fajnych kolorowych zeszytów, znaleźliśmy idealny kalendarz na biurko, pasujący do klawiatury do Maca! Utrzymany w surowej konwencji idealnie pasuje do stylistyki wszystkich maniaków marki z Cupertino i z pewnością spodoba się wszystkim, którzy lubią biurkowe plannery. Polecamy 🙂

Podobne posty