Ministerstwo Dobrego Mydła i Papierowy Dizajn robią wspólny krok w stronę lepszego jutra

Pasja, wartości, misja i wizja muszą prowadzić do czegoś wielkiego! A gdy dorzucimy jeszcze szczyptę zamiłowania do tego, co piękne, garść kreatywności i sporą dawkę troski o środowisko naturalne to sukces mamy jak w banku. Mniej więcej tak wyglądała droga na szczyt w przypadku Ministerstwa Dobrego Mydła – wspaniałej pracowni założonej przez dwie siostry – Anię i Urszulę. Dziś chcemy opowiedzieć Wam ciut więcej o tej wspaniałej firmie i wyjaśnić, co wspólnego ma z tym Papierowy Dizajn. Zapraszamy!

Ministerstwo Dobrego Mydła – piękne produkty i jeszcze piękniejsze wartości

Ministerstwo Dobrego Mydła nie potrzebuje korepetycji z ekologii – wręcz przeciwnie! To firma, która od samego początku istnienia robi wszystko, co może, by na tej planecie żyło nam się lepiej.

„Śmiało mogę powiedzieć, że temat eko-opakowań stanowi jedną z podstaw naszej działalności. Pierwsze opakowania do naszych produktów projektowałyśmy już 10 lat temu i w tamtych czasach asortyment był zdecydowanie mniejszy. Jednak to nie powstrzymało nas przed tym, by podkreślać, jak ważna jest dla nas troska o środowisko naturalne. Tak więc pierwsze produkty pakowałyśmy po prostu w torebki z szarego papieru – niewiele więcej opcji było wtedy dostępnych.” – podkreśla Pani Ania, jedna z właścicielek MDM.

Czy każda firma byłaby w stanie zrezygnować z estetycznych, przyciągających uwagę konsumentów opakowań na rzecz tego, co ważne dla natury? Niekoniecznie! Dlatego za taki krok, należą się ogromne wyrazy uznania. Czym jeszcze MDM zaskarbiło sobie nasz podziw? Cóż, powodów jest znacznie więcej… 😊

Ekologiczne opakowania i recykling

„Na szczęście trendy się zmieniają, a asortyment powiększa. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań podążających wraz z duchem eko. Jednak chcąc faktycznie przysłużyć się środowisku, w którym żyjemy, trzeba pamiętać o jeszcze jednej kwestii. Definicja „eko” też się zmienia, należy rozpatrywać ją w kontekście lokalnym – bo to, co nadaje się do recyklingu w Danii czy w Niemczech, nie zawsze będzie nadawało się do recyklingu w Polsce. My sprzedajemy nasze produkty głównie na rynku polskim, dlatego każdą decyzję dotyczącą opakowań produktowych zawsze konsultujemy z recyklerem – po to, by dowiedzieć się, czy materiały, których użyjemy będą adekwatne do polskiej sytuacji recyklingowej.”

Czy tak skrupulatne spojrzenie na recykling nam imponuje? Oczywiście. Czy w tej sytuacji domyślamy się, dlaczego wybór MDM padł na Favini Crush CORN? Być może 😊

Favini Crush CORN – ekologiczny papier do ekologicznych opakowań

„Dlaczego zdecydowaliśmy się na papier Favini Crush CORN? Powodów było kilka. Przede wszystkim cieszy nas to, że papier wytwarzany jest z dodatkiem pozostałości po produktach organicznych – w tym wypadku z pulpy kukurydzianej. Coś, co jeszcze do niedawna byłoby po prostu odpadem produkcyjnym, teraz stanowi materiał do wytwarzania papieru wysokiej jakości. Naszym zdaniem to idealne wypełnienie idei cradle-to-cradle – a ta jest dla nas niesamowicie istotna. Po drugie, estetyka. To jasne, że design też jest dla nas ważny, a ten papier jest ozdobny sam w sobie. Po trzecie, wygoda w użytkowaniu. Favini Crush CORN pięknie się zadrukowuje, nie tracąc przy tym swoich właściwości. Dodatkowo, dobrze łamie się na bigach i jest wytrzymały.”

Czy możemy coś dodać? 😊 Cieszymy się, że możemy być malutką częścią tej wspaniałej idei. Zwłaszcza, że ręcznie wyrabiane mydła i kosmetyki z MDM skradły nasze serca. Jesteśmy przekonani, że skradną również Wasze i w mgnieniu oka znikną z pudełeczek, a wtedy opakowanie wystarczy rozłożyć i umieść w koszu z napisem „Papier” lub pojemniku na odpady biodegradowalne. No i wrócić na stronę MDM – po nowy produkt, rzecz jasna 😉

Podobne posty