Munken Agenda 2021 — The Power of Colour

Co roku Arctic Paper współpracuje z inną uczelnią artystyczną w celu stworzenia Munken Agendy — kalendarza, który dostarcza całorocznej inspiracji, a jednocześnie podkreśla najwyższą jakość papieru z rodziny Munken Design. Zapraszając studentów do pracy nad projektem, uczymy się od siebie nawzajem oraz wymieniamy się wiedzą i pomysłami. Tegoroczna edycja została stworzona przez studentów projektowania graficznego z londyńskiej Chelsea Collage of Arts. Motywem przewodnim najnowszego kalendarza jest kolor.

W ciągu ostatnich 4 lat firma zapraszała studentów projektowania z uniwersytetów w Europie do współpracy przy kolejnych edycjach kalendarza Munken Agenda. Arctic Paper wspiera młodych grafików, dając im możliwość pracy nad dłuższymi, kreatywnymi projektami oraz zdobycia wiedzy o papierze i jego zaletach. Studenci z kolei dostarczają świeże spojrzenie i inspirację. „W coraz bardziej cyfrowym świecie cenimy sobie możliwość pokazania młodym ludziom wyjątkowych właściwości papieru i kreatywnej pracy z tym tworzywem”, mówi Martina Rosendahl, Global Marketing Communications Manager, Arctic Paper.

Zainspirowani kolorami i ich siłą

Kolory wpływają na nasz nastrój i są ważną częścią naszego życia. Nieustannie nam towarzyszą – w naturalnym otoczeniu, przestrzeni publicznej oraz pomieszczeniach, w których mieszkamy, uczymy się i pracujemy. To także kolory ubrań, które nosimy. Odpowiednio dobrane mogą pomóc poradzić sobie z codziennym stresem, zrelaksować się czy pobudzić do działania. Wielu psychologów postrzega chromaterapię jako metodę wspomagającą leczenie konwencjonalne. „Agenda jest czymś więcej niż tylko dziennikiem, który pomaga w planowaniu. Daje nam narzędzia do śledzenia i poprawy nastroju — co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne”, mówi Georgie Wade, jedna ze studentek projektowania graficznego w UAL Chelsea College of Arts. Dzięki kalendarzowi zapoznamy się z techniką oddychania kolorami. To forma terapii polegająca na pozbyciu się z umysłu wszystkich negatywnych myśli i skoncentrowaniu się na spokojnym oddechu i określonych barwach. Pomogą nam w tym kolory wydrukowane na stronach agendy.

Temat na czasie

Martina Rosendahl zastanawia się nad tym, jak ta koncepcja pasuje do współczesności: „Obecnie, kiedy dużo czasu spędzamy zamknięci w domu, potrzebujemy się trochę zrelaksować. Agenda przychodzi w momencie, gdy ludzie częściej muszą poprawiać sobie nastrój. Można tego dokonać również poprzez wprowadzenie do otoczenia większej ilości kolorów. Sposób, w jaki studenci co roku wykorzystują w projekcie nasze niepowlekane papiery z rodziny Munken Design jest niezwykle inspirujący i myślę, że przemawia to do wielu osób”.

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie Munken Agenda 2021, odwiedź stronę internetową kampanii:
https://www.arcticpaper.com/munken-agenda-2021

Informacje na temat kalendarza Munken Agenda 2021 – The Power of Colour

 • Nakład 17 000 egzemplarzy, część dostępna w limitowanej edycji w sklepie Munken Shop pod
  koniec listopada 2020 roku.
 • Okładka: Munken Kristall 400 g/m²
 • Środek: Munken Kristall, Munken Kristall Rough, Munken Polar, Munken Polar Rough, Munken
  Lynx, Munken Lynx Rough, Munken Pure. Wszystkie w gramaturze 120 g/m².
 • Maszyna drukująca: Komori, Lithrone S40P Hybride Print Technology.
 • Farby: Toyo Ink, Flash Dry, CMYK.
 • Drukarnia: Göteborgstryckeriet, Gothenburg, Szwecja
 • Introligatornia: Förlagshuset Nordens Grafiska, Malmö, Szwecja

MATERIAŁY PRASOWE OD ARCTIC PAPER

Podobne posty