Munken Illuminate – wszystkie kolory roku

Kalendarz Munken Illuminate 2018

Kalendarze służą nam przede wszystkim do porządkowania świata wokół nas. A gdyby tak podważyć ten pomysł? Twórcy Munken Illuminate 2018 wyszli z założenia, że zmieniające się pory roku wpływają na to, jakie kolory najczęściej widzimy za oknem i jakie światło towarzyszy nam w drodze do pracy czy szkoły. W zasadzie więc, to świat porządkuje nasz czas.

Kalendarz Munken Illuminate 2018

Z tym założeniem nie będziemy dyskutować – nasze emocje i nastroje, a także ulubione zajęcia zmieniają się wraz z porami roku – nie bez powodu aktualnie centrum naszego świata to kanapa i obowiązkowo miękki koc, a ulubionym napojem jest gorąca herbata z zanurzoną laską cynamonu. Projektanci kalendarza Munken Illuminate postanowili oddać te nastroje, używając kolorów właściwych dla poszczególnych miesięcy, od stycznia do grudnia. Barwy zmieniają się zupełnie jak niebo nad naszymi głowami – od pochmurnych, ciemnych i zimnych, po ciepłe jak letnie wieczory, wypełnione blaskiem Słońca niknącego za horyzontem.

Kalendarz Munken Illuminate 2018 – styczeń
Kalendarz Munken Illuminate 2018 – lipiec

Oprócz zmieniających się co miesiąc barw, każda z pór roku wydrukowana jest na innym papierze Munken – od ultrabiałego Munken Kristall, przywodzącego na myśl skrzący się śnieg, po kremowy, ciepły Munken Pure, kojarzący się raczej z lodami waniliowymi, po które tak chętnie sięgamy w upały.

Kalendarz Munken Illuminate 2018 – kolor papieru dopasowany do pory roku

Munken Illuminate został wykonany z ogromną dbałością o szczegóły. Świetny papier jest szyty w taki sposób, by kalendarz bez problemu otwierał się na płasko.

Kalendarz Munken Illuminate 2018 – szycie

Kto stoi za projektem kalendarza? W tym roku, producent papieru Munken zaprosił do współpracy studentów z Kristiania University College z norweskiego Oslo. Zobaczcie, co sami mówią o projekcie:

 

Uwaga! Limitowana edycja dostępna jest w zamówieniach dla wybranej grupy klientów. Można ją również zakupić w sklepie internetowym Munken, pod adresem arcticpaper.com/munkenshop. Jeśli więc chcecie mieć to cudo – śpieszcie się, bo dodruk nie jest przewidziany.

 

 

Podobne posty