Nacisk na druk

Do wszystkich, którzy zjedli zęby na offsecie, hot stampingu, składzie i łamaniu, a także dla tych, którzy chcą dopiero zacząć przygodę z drukiem, mamy świetną wiadomość. Już w przyszłym tygodniu zapraszamy na Festiwal Nacisk we Wrocławiu – spotkanie łączące świat druku z branżą kreatywną. Europapier jest partnerem tego wydarzenia.

Tegoroczną edycję opisuje hasło branding. Na nim skoncentrują się  zaproszeni eksperci, spece zajmujący się poligrafią i rzemieślnicy – podzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą na temat najciekawszych realizacji i niestandardowych projektów. Nie zabraknie również znanych i uznanych twórców – na miejscu spotkamy m.in. Patryka Hardzieja, jednego z najbardziej rozchwytywanych polskich ilustratorów i projektantów młodego pokolenia, czy Andrzeja Wieteszkę, artystę współpracującego ze światowymi markami oraz wieloma polskimi instytucjami kultury, opowiadającego o tym, jak pracując na zlecenie dla różnych marek nie stracić swojego stylu.

Nacisk Festiwal – zdjęcia z pierwszej edycji

Program prezentuje się bardzo bogato: na uczestników czekają wykłady, warsztaty i wystawy. Dowiecie się na przykład, co o brandingu polskich marek sądzą graficy z Papajastudio, dlaczego plakacista Krzysztof Iwański nie poważa briefów i jak przeprowadzić udaną zmianę marki, czyli tzw. rebranding. W części warsztatowej Patryk Hardziej pomoże dzieciakom stworzyć własne logo, a Dawid Ryski zaprezentuje swoje plakaty koncertowe – Gigposters. Będzie można również nauczyć się pisać brief tak, by obie strony – zamawiający i wykonawca – najłatwiej i najszybciej określili swój zakres współpracy i wymagania.

Na Festiwalu będzie również część targowa, gdzie pojawią się wzięci ilustratorzy i graficy, m.in. Pola Augustynowicz, Maria Rysuje, Sebastian Skrobol i wielu, wielu innych. Na miejscu będzie można nabyć ich prace – w sumie aż 33 stoiska, na których będziecie mogli znaleźć prawdziwie piękne i unikalne rzeczy.

Nacisk Festiwal – zdjęcia z pierwszej edycji

Festiwal Nacisk organizowany jest już po raz drugi przez Drukomat.pl – internetową drukarnię i ponownie odbędzie się w kultowym miejscu, w podwórku przy Ruskiej 46, czyli Wrocławskich Neonach. Specjalnie na to wydarzenie organizatorzy tworzą Showroom, w którym zobaczycie i dotkniecie produkty dedykowane do brandingu. My zaś będziemy mieć swoje papierowe stanowisko z mnóstwem inspiracji! Widzimy się 6 i 7 października, czekamy na Was!

 

 

 

Podobne posty