Najciekawsze opakowania z targów w Londynie

Opakowanie od dawna nie pełni już jedynie roli ochrony w transporcie, ale staje się coraz ważniejszym elementem samego produktu. Dlatego chętnie sięgamy po rzeczy w pięknych i pomysłowych pudełkach, skrzynkach czy z estetycznymi etykietami.

Na zakończonych w zeszłym tygodniu targach opakowań Packaging Innovations w Londynie eksperci przekonywali, że warto inwestować w interesujący sposób opakowania, ponieważ w zalewie szumu marketingowego decyzję o zakupie podejmujemy dopiero przy sklepowej półce – a to czyni z opakowania rolę cichego sprzedawcy! Pokazujemy Wam kilka ciekawych rozwiązań, które znalazły się na targach.

Powiedz to szampanem

Kreatywne opakowania szampana pozwala spersonalizować prezent

Szampan jest dobry na każdą okazję! Opakowanie słynnej marki zostało zmienione w taki sposób, by każdy mógł je opatrzeć indywidualną wiadomością dla obdarowywanej osoby. Pretekstów jest aż nad to – romantyczne kolacje, urodziny, śluby. Dzięki temu możemy wyrazić swoje uczucia, gratulacje albo podziękowania w super prosty sposób – wystarczy użyć samoprzylepnych liter, umieszczonych z boku opakowania, aby stworzyć spersonalizowane opakowanie

Taca na czekoladki

Nie tylko słodkie, ale też ciekawe!

To opakowanie po otwarciu można łatwo przekształcić w mały ekspozytor, wyglądający świetnie na każdym stole. Doskonale sprawdzi się na świątecznym stole i zaimponuje znajomym i przyjaciołom. A kiedy już słodkości zostaną zjedzone, łatwo wypełnisz pudełko na nowo!

Opakowanie rozkwita wraz z perfumami

Kochamy perfumy, a ich producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych flakoników. Okazuje się jednak, że warto iść o krok dalej – piękny kartonik nie tylko świetnie wyeksponuje produkt w sklepie, ale też idealnie sprawdzi się jako ozdoba na półce z kosmetykami. Jesteśmy pewni, że są klienci, którzy kupili te perfumy tylko z powodu opakowania!

Wielokolorowa etykieta

Innowacyjna etykieta kolorowa pozwala na stworzenie mini-książeczki dołączonej do produktu. Każda z warstw może mieć inny kolor, a duża wytrzymałość klejenia pozwala na wielokrotne przyklejanie i odklejanie książeczki. Idealna do zastosowań w kosmetyce i chemii.

Whisky za kurtyną

To opakowanie podoba nam się z dwóch powodów. Po pierwsze, rozsuwający się na boki karton pozwala na zaprezentowanie produktu niczym na scenie – zupełnie jakby otwierała się przed nami kurtyna ukazująca gwiazdę wieczoru. Po drugie, świetnie dobrane kolory z warstwą odbijającą światło pozwalają na wydobycie pięknego koloru napoju. Całość wygląda elegancko i szykownie.

A czy Wy macie swoje ulubione opakowania? Chętnie je zobaczymy – pokazujcie je na naszym Facebooku!

Podobne posty