Najlepsze książki dla dzieci

Największe targi książki dziecięcej na świecie – Bologna Children’s Book Fair – w tym roku przyniosły ogromną, pozytywną niespodziankę. Warszawskie wydawnictwo Dwie Siostry otrzymało nagrodę dla Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku!

To ogromne wyróżnienie i sukces polskiego wydawnictwa – targi w Bolonii uchodzą za jedne z najbardziej prestiżowych na świecie, rocznie bierze w nich udział około 1400 wystawców ze 100 krajów na 6 kontynentach. Impreza cieszy się też gigantycznym zainteresowaniem zwiedzających – prawie 27 tysięcy widzów rokrocznie zagląda na stoiska w poszukiwaniu książkowych nowości.

Targi Książki Dziecięcej w Bolonii. Źródło: Dwie Siostry, materiały prasowe.

Nagroda przyznawana jest wydawcom, którzy w swojej pracy wyróżniają się na tym bardzo trudnym i konkurencyjnym rynku, wychodząc poza utarte schematy, dbając o najwyższą jakość wydawanych pozycji, a także odważnie wybierając projekty edytorskie.

Targi Książki Dziecięcej w Bolonii. Źródło: Dwie Siostry, materiały prasowe.

Wydawnictwo o swojej pracy: „W naszym katalogu najlepsze tradycje łączą się z nowatorstwem: przypominamy czytelnikom klasyczne tytuły i prace mistrzów polskiej ilustracji, a jednocześnie promujemy młodych, utalentowanych artystów, wprowadzając na polski rynek pionierskie projekty książkowe.”

Okularki. Ilustracja: Kasia Matyjaszek

Takie podejście jest doceniane przez czytelników. Dzięki edytorskiej pasji, powstają piękne, oryginalne w formie i treści książki, które dają się kochać i „zaczytywać na śmierć” przez całe lata. Niebanalne ilustracje cieszą oczy nie tylko najmłodszych czytelników, ale też ich rodziców i dziadków. Wykonanie również jest niezwykle dopracowane, co istotne zwłaszcza, kiedy akurat bajka staje się tą ulubioną i kilkuletni czytelnik domaga się jej każdego wieczora.

Targi Książki Dziecięcej w Bolonii. Źródło: Dwie Siostry, materiały prasowe.

To nie pierwsza taka nagroda dla warszawskiej oficyny. Wcześniej Dwie Siostry były nagradzane między innymi podczas Targów Książki w Londynie. Książki Dwóch Sióstr można znaleźć w 40 krajach świata, gdzie ukazały się ich zagraniczne wydania. Jednym z bestsellerów wydawnictwa jest pozycja „Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich, która trafiła na listę sześciu najlepszych książek dla dzieci The New York Times. „Mapy”, przetłumaczone na blisko 30 języków i wydane w 40 krajach w łącznym nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy, stały się największym polskim międzynarodowym sukcesem wydawniczym ostatnich dziesięcioleci.

Mapy. Wydawnictow Dwie Siostry

Podobne posty