Nova Band i projekt jak ze stali

Rodzaje stali – gorącowalcowana, duplex czy żaroodporna – raczej nie kojarzą się z muzyką. Toruński zespół Nova Band, wydając swoją płytę „1”, udowodnił, że jest inaczej. Zobaczcie niestandardową realizację autorstwa Jarosława Pawlickiego.

O zespole Nova Band

Myśląc o przemyśle ciężkim, w głowie raczej nie mamy artystycznych skojarzeń. Pracownicy toruńskiej firmy Nova Trading S.A. są świetnym przykładem na to, że skojarzenia nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Są dostawcami blach, zwojów i innych produktów z aluminium i stali. Są też serdecznymi przyjaciółmi i… muzykami. Po godzinach spotykają się jako zespół Nova Band, dając upust swoim talentom i pasjom. Ostatnio wydali płytę o nazwie „1” i zapakowali ją w wyjątkowy i nietypowy sposób.

Projekt Nova Band  

Członkowie Nova Band podczas realizacji projektu mieli konkretne wytyczne – ma oddawać dynamikę ich muzyki oraz przyjacielski charakter zespołu, ma być niestandardowy, a także stanowić wizytówkę firmy, w której pracują. Jarosław Pawlicki z Pneuma Studio zajął się projektem od strony graficznej, a materiały, które wybrał do realizacji, znalazł wśród oferty EUROPAPIER POLSKA. Jak zaznaczył, od wielu lat, głównie w zakresie ręcznej grafiki sitodrukowej, korzysta z naszego katalogu. Patrząc na jego realizacje, chyba jeszcze nigdy się nie zawiódł 🙂

Papiery i techniki druku

Biorąc pod uwagę, że Nova Band składa się z pracowników na co dzień mających styczność ze stalą i aluminium, wybór papierów i technik druku był dosyć oczywisty, a zarazem bardzo oryginalny. Postawili na metalizowany papier Bindakote Silver marki FAVINI oraz druk offsetowy jednym kolorem – czarnym. Do zadruku offsetowego płyty wykorzystano dwa kolory – czarny oraz Pantone 877 srebrny metalik. Wewnątrz znalazła się także książeczka nadająca kontekst realizacji, a w niej fotografie i informacje o zespole wydrukowane offsetowo na satynowym papierze kreda mat. 

Sami oceńcie, czy udało się spełnić pierwotne założenia zespołu 🙂

 

Klient: Nova Band i Nova Trading S.A.

Projekt graficzny, koncepcja opakowania: Jarosław Pawlicki / PNEUMA Studio / www.pneuma.net.pl

Autorami zdjęć zespołu i elementów stalowych na okładce wykorzystanymi w projekcie wydawnictwa są: Monika Victoria_Photography, Szymon Zdziebło, Karolina Prestigiacomo, Robert Górecki

Produkcja: Q-rek Music, Toruń 2020

Autor: Magdalena Kopeć

Podobne posty