Nowy papier w ofercie Papierowego Dizajnu – powitajcie Favini REFIT

Marka Favini, znana z takich papierów jak SHIRO ALGA CARTA czy CRUSH, na wystawie w Monako zaprezentowała swój kolejny, innowacyjny produkt – Favini REFIT. Tworzy on doskonałe połączenie designu, jakości premium oraz odpowiedzi na potrzeby środowiska. Oryginalna symbioza powstała dzięki wykorzystaniu pozostałości po produkcji tekstyliów – między innymi wyczuwalnej pod palcami wełny i bawełny. Mamy nadzieję, że Favini REFIT w szeregach Papierowego Dizajnu przyjmiecie tak entuzjastycznie, jak my!

Favini REFIT

Filozofia Favini

Zanim przedstawimy Wam powody, dla których warto wybrać Favini REFIT, musicie zapoznać się ze światopoglądem samej marki, bo jest on naprawdę godny podziwu. Firma Favini od początku stawiała na jeszcze niezbyt popularną ekologię – już w latach 90. XX wieku wypuściła na rynek wyjątkowy papier SHIRO ALGA CARTA bazujący na zniszczonych zakwitach alg z laguny weneckiej. Następnie w 2012 roku wzbogaciła swoją ofertę o znany Wam CRUSH, a w 2015 roku o REMAKE. W pierwszym z nich znalazły się produkty uboczne z… owoców, warzyw, a nawet orzechów, z kolei w drugim 25% pulpy drzewnej zastąpiły resztki… skóry. Walka z odpadami, wsparcie środowiska, a także produkcja papierów zgodnie z zasadami obiegu zamkniętego stały się wizytówką włoskiej marki Favini, a papiery ozdobne wyprodukowane z materiałów z góry spisanych na straty, od lat przybierają najbardziej ekskluzywne i designerskie postaci. 

Favini CRUSH
Ekologiczny papier Favini CRUSH

REFIT – nie taki zwykły papier 

Na przełomie września i października w Monako odbyła się wystawa LUXE PACK, na której Favini zaprezentowało nowy papier REFIT. Wieść o tym, że w jego wnętrzach znajdą się resztki tekstyliów takich jak wełna czy bawełna od razu skradła nasze serce. Wyobraźcie sobie materiały promocyjne, plakaty, plannery i wiele innych na papierze o wyczuwalnej w dotyku, a także zauważalnej gołym okiem teksturze wełny. Możecie pomyśleć także o podjęciu przez Favini walki z rosnącą górą odpadów, która przy tym nie rezygnuje z wysokiej estetyki produktów. Dalej zwizualizujcie sobie projekty na papierach, które posiadają własną historię, a która doda wartości każdej publikacji. Podejrzewamy, że drukując na ekologicznych materiałach o niebanalnym wyglądzie i przeszłości, otrzymacie całkiem imponujący efekt 😉

Favini REFIT
Papier Favini REFIT

Favini REFIT – możliwość wyboru

REFIT to nie tylko jeden produkt, to możliwość wyboru gramatury – od 120 do 360 g/m2, materiału wiodącego – na REFIT WOOL składa się wełna, na REFIT COTTON bawełna, a także koloru – od niebieskiego i czarnego, aż po perłowy, szary i biały. Ponadto włoski producent ekologicznych papierów zaznacza, że linia WOOL będzie doskonała do sitodruku, wytłaczania oraz folii, a COTTON do wszystkich głównych technik drukowania. Favini zwraca również uwagę na certyfikaty FSC® celulozy z recyklingu oraz wykorzystywanych pierwotnych włókien celulozowych. 

Nas włoski pionier papierów kreatywnych uwiódł już dawno temu, dlatego w ofercie Papierowego Dizajnu znajdziecie niemalże wszystkie jego produkty – od CRUSH, aż po najnowszy REFIT.  

Favini REFIT w skrócie:

  • ponad 15% włókien pochodzących z tekstylnych produktów ubocznych
  • 40% poużytkowej celulozy z recyklingu
  • 45% pierwotnych włókien celulozowych
  • produkcja zgodna z zasadami obiegu zamkniętego
  • troska o środowisko
  • wysoka estetyka papierów
  • gramatura od 120 do 360 g/m2
  • REFIT WOOL dostępny w kolorze niebieskim i czarnym
  • REFIT COTTON dostępny w kolorze szarym, perłowym i białym.
Favini REFIT
Wzornik Favini REFIT

Materiały pochodzą ze strony www.favini.com

Autor: Magdalena Kopeć

Podobne posty