Nowy wzornik papierów ozdobnych 2021

Co kilka miesięcy wybija godzina i nadchodzi dzień, w których z dumą prezentujemy wzornik papierów ozdobnych z pełną ofertą Papierowego Dizajnu. Dziś jest ta godzina, dziś jest ten dzień! Zerknijcie, co nowego przyniósł rok 2021 i co stanowić będzie bazę do Waszych niesamowitych projektów.

Najnowszy wzornik papierów ozdobnych

Staramy się regularnie prezentować naszą ofertę w formie czytelnego i specjalnie zaprojektowanego wzornika. Jeszcze nie tak dawno eksponowaliśmy papiery ekologiczne we wzorniku PD ECO. Pamiętacie wpisy blogowe o papierach, roślinach i zwierzętach? Jeśli nie, zapoznacie się z nimi o tutaj. Obiecujemy, że warto! Tymczasem postawmy na piedestale najnowszy wzornik papierów ozdobnych i bezwstydnie obedrzyjmy go z większości tajemnic.

Co nowego we wzorniku?

W najnowszym wzorniku Papierowego Dizajnu pojawiło się mnóstwo propozycji papierów ekologicznych, do produkcji których wykorzystano między innymi kawę, trawę czy bawełnę. Nie zabrakło znanych i lubianych Munkena, Crusha czy Remake’a. Pełno tam nowych kolorów w tak znanych pozycjach jak IQ Color czy Color STYLE Recycling (dawniej Kreativkarton). A do tego PERGRAPHICA Colours®, czyli kolorowa wersja papieru dla perfekcjonistów. Bilans wygląda następująco: w dwóch próbnikach znajduje się blisko 100 marek papieru zaprezentowanych na 334 stronach wzornika! Przyjrzyjmy się najciekawszym z nich.

PERGRAPHICA® Colours

Tego ekskluzywnego papieru nie trzeba przedstawiać. Jego niepowlekaną, szorstką strukturę i naturalną barwę zna już każdy pasjonat. Nie zna jednak jej 10 nowych kolorystycznych odsłon, wśród których znajdują się takie barwy jak Magnificent Green, Magical Blue czy Imperial Red! Jak czytamy na stronie producenta: życie nie jest tylko czarno-białe, więc zadbaliśmy o to, aby Twoje projekty też nie były. Zgadzamy się z tym i my!

Refit 

Ekologiczny papier z wyczuwalnymi włoskami? Refit! W najnowszym wzorniku znajdziecie jego dwie odsłony – Wool oraz Cotton. Pierwsza z nich ma w sobie aż 15% wełny i dostępna jest w głębokich, ciemnych kolorach, druga – 15% bawełny, a jej barwy to delikatne, perłowe i szare odcienie.  

Coffee Paper

Lastryko zdominowało ostatnio wnętrza, u nas spotkać je można na papierze! Ekologiczne produkty Coffee Paper zawierają 5% pozostałości po produkcji kawy oraz masę celulozową pochodzącą z recyklingu. Dzięki temu Wasze projekty będą nie tylko szalenie wyjątkowe (w końcu zagoszczą na kawowym papierze we wzory lastryko!), ale również w pełni bezpieczne dla środowiska. 

SH Recycling Grass

Skoro do produkcji papieru wykorzystać można odpady pokonsumenckie w postaci wełny, bawełny, a nawet kawy, dlaczego by nie zużyć… trawy? Linia SH Recycling Grass zawiera w sobie co najmniej 30% naturalnie suszonej na słońcu trawy. Projekty na takim papierze na pewno zrobią niemałe wrażenie (nie tylko na fanach ogrodnictwa)!  

Recycling Color STYLE

Kolejne kolorystyczne szaleństwo funduje linia Recycling Color STYLE i jej 16 nowych barw. Tym razem wśród nowości znajdują się nie tylko żywe odcienie, ale i te spokojne, ziemiste i naturalne. Podwójnie naturalne, bo wszystkie papiery w 100% pochodzą z recyklingu!  

Remake Carapace

Papier o owadziej strukturze? Proszę bardzo – Remake Carapace! To niesamowity produkt, we wnętrzu którego znajdują się skrawki i odpady z produkcji obuwia i produktów galanteryjnych, a którego powierzchnia została dodatkowo wzbogacona embossingiem. Efektem jest niespotykana struktura przypominająca pancerz chrząszcza. 

Pozostałe nowości 

Zdradziliśmy Wam dosyć sporo tajemnic najnowszego wzornika papierów ozdobnych, lecz to wciąż kropla w morzu! Mamy zatem nadzieję, że tymi kroplami wzbudzimy Waszą ciekawość, dzięki czemu osobiście poznacie nowości znajdujące się w jeszcze ciepłym wzorniku! Na spotkanie z Wami czekają naprawdę niezwykłe papiery.

Projekt wzornika

Wzornik został zaprojektowany przez łódzkie Studio Design pod kierownictwem Izabeli Jurczyk. Za druk opakowań była odpowiedzialna drukarnia Papirus Studio Sp. z o.o.. Okleina oraz wyklejka pudełka zostały wykonane z papierów WIBALIN Natural White. Wkładki stworzono z PERGRAPHICA Euphoric Pink oraz IQ COLOR Mustard, Aqua Blue oraz Dark Green. 

Wzornik Papierowego Dizajnu dotkniecie, powąchacie i pochwalicie się nim już wkrótce. Śledźcie naszego Facebooka i Instagrama, gdzie niebawem opublikujemy jeszcze więcej informacji o papierach z nowego wzornika.

Już wkrótce do nabycia u naszych Doradców ds. Papieru i Druku oraz u naszych partnerów

Autor: Magdalena Granatowska

Podobne posty