Papier na wybiegu

Karnawał! Przed nami czas balów, zabaw i tańców do białego rana. Tradycyjnie to też czas przebierania się i wymyślania strojów, które wprawią w zdumienie znajomych. W tym roku, oprócz przygotowania tradycyjnych masek, proponujemy zajrzeć na pokazy mody, gdzie czeka na nas sporo inspiracji.

Zacznijmy od Haute Papier – The White Collection. Bea Szenfeld, projektantka o polskich korzeniach, przygotowała swoją kolekcję używając nożyczek, nitek i ogromnych ilości białego papieru. Artystka udowadnia, że jedyną granicą w tworzeniu papierowych kreacji jest wyobraźnia. A jeśli zastanawiacie się, czy to dobry pomysł na imprezową kreację uspokajamy – sukienki Bei nosiły między innymi Lady Gaga i jej tancerki, więc na pewno przetrwają noc na parkiecie!

Jeśli zaś szukacie czegoś na specjalną okazję, proponujemy sprawdzić propozycje od Asyi Koziny, rosyjskiej projektantki, która z papieru robi cudowne sukienki – od balowych, poprzez tradycyjne, aż po ślubne!

Przy okazji, do tworzenia kreacji karnawałowych można wykorzystać…opakowania po prezentach, które znaleźliście pod choinką! Tak, jak studenci kanadyjskiego Olds Collage, którzy stworzyli kreacje z dekoracyjnego papieru i wstążek ze świątecznych upominków. Jak sami przyznają, z papierem pracuje się trudniej niż z tkaniną – trzeba przemyśleć konstrukcję tak, żeby modelka na wybiegu mogła się w niej łatwo poruszać, a jednocześnie wyglądać świetnie!

To, jak powstawały sukienki, możecie obejrzeć na stronie kanadyjskiej telewizji CBC.

Nasza jedyna obawa dotyczy jedynie tego, jak trwałe są papierowe kreacje. Ale czy przy tak szybko zmieniającej się modzie ma to znaczenie?

Więcej inspiracji znajdziesz też na naszym Facebooku!

Zapisz

Zapisz

Podobne posty