Papiernia Arctic Paper Munkedals działa prężnie od 150 lat

Arctic Paper przyłącza się do obchodów jubileuszu 150-lecia papierni Arctic Paper Munkedalsto znakomita okazja, by opowiedzieć o jej sukcesie.

Papiernia Arctic Paper Munkedals  – kiedyś i dziś

Papiernię Arctic Paper Munkedals uruchomiono w malowniczej miejscowości Munkedal zaledwie 100 km na północ od Göteborga, przy zachodnim wybrzeżu Szwecji — już w 1871 roku. Od tamtej pory zakład wytwarza i eksportuje na cały świat szeroką gamę wyrobów papierniczych. To tutaj powstają papiery Munken, które słyną z wysokiej jakości i doskonale znane projektantom, wydawcom i drukarzom nie tylko w Europie. Dziś papiernia zatrudnia 335 osób i pracuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i 355 dni w roku. Zdolność produkcyjna zakładu wynosi około 160 000 ton papieru rocznie.

Obecnie papiernia w Munkedals produkuje nie tylko wysokiej jakości papiery graficzne i książkowe, ale również papier typu kraft dla przemysłu opakowaniowego. Fabryka szczyci się tym, że postępuje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, koncentrując się na optymalnym wykorzystaniu zasobów oraz stałym zmniejszaniu negatywnego wpływu produkcji na otoczenie. W ciągu ostatnich 60 lat włożono wiele wysiłku i energii, aby stale doskonalić się w tym zakresie. Dzięki temu Munkedals jest dziś jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska papierni na świecie.

Papiernia Arctic Paper Munkedals  – jubileusz

Z okazji 150. rocznicy powstania Arctic Paper Munkedals firma wydała limitowaną edycję jubileuszowego notatnika, zaprojektowanego przez Jörgena Hanssona, pracownika fabryki i niezależnego artysty, którego prace inspirowane są naturą
i przepięknym otoczeniem papierni.
Jego prace można śledzić na Instagramie (@jorgenhanssonart) lub na stronie jorgenhanssonart.se. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem pamiątkowego notatnika, skontaktuj się z Arctic Paper Polska lub obserwuj media społecznościowe @papierowydizajn – niebawem wystartujemy z konkursem! 

Więcej informacji na temat marki Munken można znaleźć na stronie colab.munken, a aktualności z nią związane — na Instagramie: @munkenpaper.

Arctic Paper S.A. jest jednym z wiodących europejskich producentów wysokogatunkowego papieru graficznego i pakowego w Europie, wytwarzanego przez trzy papiernie oraz sprzedawanego pod czterema przyjaznymi środowisku i rozpoznawalnymi markami: Amber, Arctic, G i Munken. Większość produktów jest sprzedawana poprzez 14 biur sprzedaży w Europie. Grupa jest głównym udziałowcem Rottneros AB, notowanego na giełdzie szwedzkiego producenta celulozy. Akcje Arctic Paper S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na rynku NASDAQ w Sztokholmie.

Więcej informacji na: arcticpaper.com.

Podobne posty