Papiery ekologiczne – do produkcji opakowań i… gadżetów z recyklingu

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialne podejście do wpływu na środowisko dziś są wpisane w działania wielu firm. Jest to efekt zarówno oczekiwań konsumentów, partnerów biznesowych, ale i prawa, które wkracza w ten obszar. Od samego początku istnienia Papierowego Dizajnu przykładamy do tego ogromną wagę. Papiery ekologiczne to fantastyczny materiał, który znajduje zastosowanie w wielu obszarach. Cieszy nas fakt, że plastikowe materiały reklamowe zastępowane są papierami ekologicznymi. Jak może prezentować się tekturowy gadżet? Sprawdźcie.

Papiery ekologiczne – trend, który nie przeminie

Dlaczego produkty Papierowego Dizajnu są oznaczane jako ekologicznie?

Zwracamy uwagę na podejmowane współprace i dbamy o to, aby papiery, które widnieją w naszych wzornikach, miały stosowne certyfikaty. Dokumenty te weryfikują różne aspekty – wspieranie odpowiedzialnej gospodarki leśnej, minimalizację emisji CO2, zużycia energii czy generowanego hałasu, potwierdzenie pochodzenia surowców, a ponadto możliwość ich ponownego użycia. To pozwala dostarczać na rynek tektury i papiery, które realizują wymogi i jednocześnie są wartościowym materiałem, który może wspierać komunikację marki i doskonale prezentować się pod względem estetycznym.

Dwa spośród wielu ekologicznych produktów znajdujących się w naszej ofercie, są Color STYLE Recycled oraz SH Recycling. Dlaczego akurat te dwa „wywołujemy do tablicy”? Ponieważ to z nich firma BeJoy, wyznająca podobne wartości co my, stworzyła imponujące opakowania oraz materiały reklamowe z recyklingu.

Ekologiczne gadżety reklamowe i opakowania

Takie firmy jak BeJoy dają przykład, że gadżety i inne materiały reklamowe nie muszą być z plastiku. Mogą powstawać z naturalnych materiałów, a sam ich proces produkcji nie musi być owiany tajemnicą. Ba – wręcz stać się wizytówką marki dbającej o ekologię i troszczącej się o środowisko.

Co można stworzyć z papierów Color STYLE Recycled i SH Recycling? Pudełka w jaskrawych kolorach przywodzących na myśl owoce, kwiaty i inne przyjemne, niemal pachnące skojarzenia oraz zegar! Tak, z tektur ekologicznych można stworzyć rozmaite gadżety, w tym zegar. Swoją niepowlekaną, odrobinę szorstką powierzchnię zawdzięcza papierowi SH Recycling, który – tak samo jak Color STYLE Recycled – w całości powstał z włókien wtórnych. Pierwszy z nich może pochwalić się certyfikatem FSC oraz ISEGA, drugi natomiast Blue Angel, co obydwa plasuje w ekologicznej czołówce.

Co wyróżnia papiery recyklingowe?

Co wyróżnia papiery wykorzystane w tych pracach? Poza pochodzeniem materiału,  jest to na pewno wygląd.

Color STYLE Recycled, jak już wspomnieliśmy, dostępny jest w rozmaitych kolorach nie bez powodu nazwanych np. sun, apple czy mandarin.

Oferta kolorystyczna SH Recycling przywołuje z kolei naturalne odcienie brązu, które przypominają o makulaturowym pochodzeniu tego papieru. Ciekawostka? SH Recycling występuje również w wersji Grass, a w jego wnętrzu znajduje się nic innego jak minimum 30% suszonej trawy.

Jesteśmy dumni, że papiery ekologiczne zyskują coraz szersze grono zwolenników, którzy zauważają w nich coraz to nowy potencjał. Jesteśmy też ciekawi, w co jeszcze – prócz funkcjonalnych pudełek i pięknych zegarów – zamienią się ekologiczne produkty z naszej oferty. Na pewno będziemy o nich informować!

Podobne posty