Scroll Top

Papiery i rośliny z najnowszego wzornika – Coffee Paper i krowiziół zbożowy

Melancholia i radość towarzyszą dzisiejszemu wpisowi. Melancholia, bo to już ostatni artykuł o wyjątkowych papierach z naszego najnowszego wzornika ECO. Radość, bo udało nam się przedstawić tak wiele zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem, o których dawno świat nie słyszał! Poznajcie ostatnich już bohaterów – krowizioła zbożowego oraz papiery Coffee Paper!  

Krowiziół zbożowy we wzorniku Papierowego Dizajnu

Nie wiemy jak Wam, ale nam nazwa krowiziół nie kojarzy się z niczym przyjemnym, a tym bardziej – ładnym. Tymczasem krowiziół zbożowy to, co prawda chwast, ale jakże uroczy! Gdyby występował w Polsce, osiągałby 60 cm wysokości, a jego różowe, zwężone u nasady płatki przypominające serca, zdobiłyby pola i łąki. Gdyby…, bo krowiziół zbożowy znalazł się w Polskiej czerwonej księdze roślin wśród taksonów oznaczonych sygnaturą EX, czyli wymarłych. Taksony towarzyszące krowiziołowi zbożowemu w niedoli to między innymi sasanka zwyczajna, łoboda zdobna czy goździk lśniący, o których pisaliśmy w listopadzie.  

Z pewnością nie musielibyśmy tego robić, gdyby rośliny miały się dobrze i urozmaicały polską florę, a nie Polską czerwoną księgę. Księgę symbolizującą wielką, ludzką porażkę, która doprowadziła do zubożenia środowiska naturalnego. My jednak postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i w najnowszym wzorniku umieścić wyłącznie firmy szanujące prawa natury, produkujące papiery z recyklingu opatrzone szeregiem ekologicznych certyfikatów. Tak właśnie działa nasza firma-matka – Europapier Polska, takie są właśnie jej autorskie produkty – między innymi Coffee Paper!  

Papiery Coffee Paper

Nie tak dawno pisaliśmy o wyjątkowych papierach SH Recycling Grass zawierających aż 30% trawy. To również produkty marki Europapier Polska. Natomiast arkusze, które dzisiaj weźmiemy pod lupę, mają w sobie 5%, ale pozostałości po produkcji… kawy! Zastępują one tradycyjną masę celulozową, tym samym zmniejszają zużycie wody i energii. A gdyby tego było mało – masa celulozowa w Coffee Paper pochodzi w 100% z recyklingu! 🙂

Plamy, plamki i inne niedoskonałości włókien z powtórnego wykorzystania oraz resztki po produkcji kawy tworzą niesamowity efekt wizualny, przypominający kawowe lastryko! Wygląd, ekologiczny charakter, a także właściwości papieru Coffee to wiele możliwości stworzenia dotąd niespotykanej identyfikacji marki! 

Zastosowanie papierów Coffee Paper 

Papiery Coffee Paper wyróżniają się wyglądem i ciekawą w dotyku strukturą, ale również doskonałą zadrukowalnością w druku offsetowym, laserowym i wypukłym, a ponadto dobrze współpracują przy rozmaitych technikach uszlachetniania. Dostępne są w gramaturach 120 i 250 g/m2.

Dzięki Coffee Paper wykreujecie wizerunek firmy ceniącej zrównoważony rozwój, nieobojętnej na losy środowiska naturalnego. Budowę wizerunku możecie rozpocząć od stworzenia ekologicznych materiałów marketingowych – broszur, raportów, etykiet, opakowań i innych. Krowiziół zbożowy i jego roślinni przyjaciele mający szansę na przetrwanie, będą Wam wdzięczni!

Choć to już koniec serii przedstawiającej papiery, rośliny i zwierzęta z najnowszego wzornika ECO, sam wzornik nigdzie się nie wybiera i kupić go możecie o tutaj!

Papier Coffee Paper, źródło: DESIGN&PAPER
Papier Coffee Paper i SH Recycling Grass, źródło: DESIGN&PAPER
Papier Coffee Paper, źródło: DESIGN&PAPER

Autor: Magdalena Granatowska

Podobne posty

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.