Papiery i rośliny z najnowszego wzornika – Color STYLE Recycled i goździk lśniący

Dlaczego roślina, która praktycznie nie występuje już w Polsce, znalazła się w naszym wzorniku? W zasadzie pytanie jest już odpowiedzią. Ale dlaczego w towarzystwie papierów Color STYLE Recycled? Zaraz się dowiecie!

Goździk lśniący we wzorniku Papierowego Dizajnu

Kwiat, o którym Wam pokrótce opowiemy, ma nie tylko pięknie brzmiącą, dźwięczną nazwę – równie powabnie się prezentuje – długa, prosta łodyga zwieńczona jest pięcioma różowymi płatkami. Wyobrażamy sobie, że płatki te wydzielają delikatny, słodki zapach. Niestety, wyobrażamy, bo prędzej niż w naturze, goździka lśniącego znajdziemy w Polskiej czerwonej księdze roślin, gdzie sygnowany jest skrótem EX (w Polsce całkowicie wymarły) lub EW (wymarły w naturze). 

Jak czytamy, goździk lśniący w dużej mierze zapylany jest przez motyle, porasta skały znajdujące się na wysokości 1360–1675 mn.p.m., do życia potrzebuje podłoża wapiennego. Występuje głównie w słowackich Tatrach i Karpatach. W Polsce jedynie jako relikt w Górskim Ogrodzie Botanicznym im. Mariana Raciborskiego.  

Dlaczego ta urocza roślina wymarła na terenie Polski? Domniemamy, że z tych samych powodów, co mieczyk błotny, leniec łąkowy czy kotewka orzech wodny – przez rozwój przemysłu, nieodpowiedzialną turystykę, ekspansję budowlaną – ogólnie przez ingerencję człowieka… 

Czy kiedyś na szlaku górskim natkniemy się na pięknego, różowego goździka – nie wiemy. Wiemy jednak, że ingerencja człowieka dotyczy każdego z nas, także jednostki, która z pozoru nie może nic zmienić. Owszem, może – na przykład wesprzeć firmy dbające o środowisko i produkujące papiery z włókien wtórnych. Poznajcie linię Color STYLE Recycled

Papiery Color STYLE Recycled (Kreativkarton)

Jeszcze w tym roku pokazywaliśmy Wam nasze nowości, wśród których znalazły się papiery niemieckiej marki Koehler Paper Group – Color STYLE Recycled (niegdyś Kreativkarton). Papiery te, ze względu na swoje ekologiczne wnętrze, zagościły także w naszym najnowszym wzorniku. Odnajdziecie w nim wyraziste barwy nawiązujące do owoców, kwiatów, kamieni szlachetnych i ogólnie – do natury.

A to dlatego, że papiery Color Style Recycled mają z nią wiele wspólnego. W całości składają się z włókien wtórnych pozyskanych z recyklingu, pozbawione są szkodliwych składników jak chlor, a ponadto pochwalić się mogą certyfikatem Blue Angel świadczącym o spełnianiu ekologicznych restrykcji.

Zastosowanie papierów Color STYLE Recycled

Głównym atutem papierów Color STYLE Recycled, pomijając ekologię, jest przepiękna paleta kolorów. Z ich wykorzystaniem stworzycie unikatowe materiały promocyjne, nietypowe wizytówki czy luksusowe opakowania. Za ich pomocą zaprezentujecie swoją firmę w profesjonalnym, odpowiedzialnym, a także designerskim świetle. 

Papiery od Koehler Paper Group wykorzystacie w druku offsetowym, laserowym, atramentowym oraz sitodruku. Ponadto możecie je sztancować, wytłaczać, lakierować i uszlachetniać na jeszcze wiele innych sposobów. Papiery dostępne są w czterech gramaturach: 120, 210, 270 oraz 350 g/m2.

Żałujemy, że goździk lśniący wystąpił w naszym artykule jako ciekawostka i relikt przeszłości – wolelibyśmy, aby swoim powabem urozmaicał górską florę i cieszył oko amatorów wspinaczek. Jednocześnie mamy nadzieję, że firmy takie jak Koehler Paper Group i ich polityka ekologiczna pomogą uratować gatunki zwierząt i roślin, dla których jest jeszcze nadzieja. Trzymamy kciuki i wybieramy mądrze!

Materiały promocyjne wykonane na papierach Color STYLE Recycled przez Koehler Paper Group

Autor: Magdalena Granatowska

Podobne posty