Papiery i zwierzęta z najnowszego wzornika – PUR COTON i niedźwiedź brunatny 

W zeszłym wpisie mogliście przeczytać co nieco o rysiu eurazjatyckim, a jeszcze więcej o marce Munken Design. Kontynuujemy przedstawianie nietypowych duetów z naszego ECO wzornika – poznajcie papiery PUR COTON oraz ich patrona – niedźwiedzia brunatnego!

Niedźwiedź brunatny we wzorniku Papierowego Dizajnu

Mamy nadzieję, że nie przekonaliście się na własnej skórze, że niedźwiedzie brunatne występują w Polsce, ale liczymy, że zdajecie sobie sprawę z tego, że taki oto miś zamieszkuje nasze, głównie bieszczadzkie, lasy. Niestety, biorąc pod uwagę jego obecność w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych, nie jest to takie oczywiste. 

Jeśli nie wiecie, dlaczego przy okazji przedstawiania najnowszego wzornika papierów ECO sporo uwagi poświęcamy niedźwiedziowi, odpowiedź znajdziecie w poprzednim wpisie. Tymczasem zachęcamy do dokonywania świadomych wyborów – na pewno pomoże Wam w tym wyjątkowy, ekologiczny papier, jakim jest PUR COTON francuskiej marki Zuber Rieder!  

Papiery PUR COTON

Produkt ten w naszym ECO wzorniku zajął zaszczytne drugie miejsce tuż za Munken Design. Nie bez powodu zresztą – jest to papier o wyjątkowym, bezdrzewnym, w 100% bawełnianym wnętrzu – co między innymi zostało potwierdzone certyfikatem 100% Coton. Jak to możliwe? Do jego produkcji wykorzystano włókna przylegające do nasion bawełny, tym samym uzyskując jedwabisty, aksamitny w dotyku i w pełni ekologiczny produkt. 

Włókna bawełny mają wpływ nie tylko na wrażenia dotykowe, decydują również o wizualnym efekcie publikacji. A z racji tego, że ich właściwości powodują zwiększone nasycenie barw, projekty wydrukowane na PUR COTON zyskują wyrazisty, ekskluzywny charakter premium. 

We wzorniku papierów ECO znajdziecie:

Są to papiery o gładkiej, niepowlekanej powierzchni, dostępne w gramaturach od 120 do 710 g. Duża rozpiętość gramatur otwiera przed Wami multum możliwości takich jak zaprojektowanie nietypowej identyfikacji wizualnej czy stworzenie projektu, jakiego świat jeszcze nie widział. 

Zastosowanie papierów PUR COTON

Ze względu na właściwości bawełny zwiększające nasycenie barw, papiery PUR COTON szczególnie polecane są do projektów sitodrukowych. Świetnie sprawdzą się także przy tłoczeniu, foliowaniu na gorąco i wielu luksusowych metodach uszlachetniania. Ponadto zagwarantują wydajność w druku offsetowym, czterokolorowym czy typograficznym. 

Innymi słowy, na papierach PUR COTON stworzycie niepowtarzalne okładki, wizytówki, grafiki sitodrukowe i inne, oraz wesprzecie niedźwiedzia brunatnego w tych niełatwych dla niego czasach. Niech żyje spokojnie w Bieszczadach (zazdrościmy!).  

Żeby nie być gołosłownymi, poniżej przedstawiamy kilka wyjątkowych realizacji stworzonych właśnie na PUR COTON!

Druk: Mutant Letterpress

Druk: Paper Project

Druk: Paper Project

Druk: Paper Project

Druk: Mutant Letterpress

Autor: Magdalena Kopeć

Podobne posty