Papiery i zwierzęta z najnowszego wzornika – REMAKE i drop zwyczajny

Odkrywamy przed Wami kolejne karty naszego wzornika papierów ECO i zdradzamy ich zwierzęcego patrona. Poznajcie białogłowego jegomościa z równie białymi wąsami – dropia zwyczajnego – oraz nadzwyczajny papier Favini REMAKE.   

Drop zwyczajny we wzorniku Papierowego Dizajnu

Były takie czasy, w których drop zwyczajny beztrosko przechadzał się po polskich polach i ani do ptasiego móżdżka by mu nie przyszło, że może być inaczej. Dzisiaj ptak z rodziny dropi jest całkowicie nieznany i w naszym kraju obecnie spotkać go można wyłącznie w… naszym wzorniku. Nie do końca cieszy nas ten zaszczyt – wolelibyśmy podziwiać ten dostojny gatunek na żywo.  

Otis tarda, bo tak nazywa się biały jegomość z fantazyjnym upierzeniem i godnymi podziwu wąsami, został wpisany do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt i sygnowany skrótem EXP. Skrót ten oznacza, że najprawdopodobniej dropia już nigdy w Polsce nie spotkamy. Choć źródła donoszą, że na przełomie 2015 i 2016 roku ptaka dostrzeżono w Małopolsce, a w 2018 w województwie zachodniopomorskim, jak wynika z domniemań naukowców – był pochodzenia niemieckiego i udał się do Polski na krótkie wakacje.    

Co spowodowało wyginięcie dropia? Na początku kłusownictwo, potem rozwój przemysłu i ludzka zachłanność. Dzisiaj, choć my, zwykli śmiertelnicy, nie jesteśmy w stanie dropia przywrócić na polskie ziemie, możemy zmienić swój styl życia, swoje nawyki i zacząć podejmować świadome decyzje. Na przykład takie, które doprowadzą do najnowszego wzornika papierów ECO. Wzornika pełnego papierów powstałych z myślą o ochronie środowiska naturalnego. 

Papier Favini REMAKE

O marce Favini pisaliśmy już tak wiele razy, że moglibyśmy opowiadać o niej z pamięci. Czy Wy też kojarzycie już włoskiego producenta niezwykłych papierów? Firma powinna przywodzić Wam na myśl takie słowa jak: ekologia, recykling czy upcykling, a przed oczyma powinny stawać Wam niesamowite realizacje. 

Ostatnio pokazywaliśmy linię CRUSH – również od Favini. Dzisiaj skupimy się na papierach REMAKE. Pochodzą z upcyklingu. Innymi słowy, powstały z odpadów i tworzą coś lepszego, o wyższej jakości, niż produkt pierwotny. W przypadku papierów REMAKE są to odpady skórzane włoskiego pochodzenia – aż 25% pulpy drzewnej zastąpiono skórą! Ponadto REMAKE zawiera aż 40% masy celulozowej z recyklingu. Niesamowite, prawda? 

Gdyby tego było mało, REMAKE jest w 100% recyklingowalny i biodegradowalny, a do jego produkcji wykorzystywana jest EKOenergy, czyli odnawialna energia elektryczna. Dzięki spełnianiu szeregu restrykcji papier szczyci się certyfikatem FSC.  

Zastosowania Favini REMAKE

Papiery REMAKE dostępne są w kilku ciekawych wersjach kolorystycznych oraz w szerokiej rozpiętości gramatur – od 120 do 520 g/m2. Co istotne – dzięki skórzanym odpadom znajdującym się w ich wnętrzu, na powierzchni arkuszy dostrzec można „skórzane okruszki”. Wszystko to czyni produkty Favini szalenie wyjątkowymi i nadaje im niebanalny kontekst. Superlatywy te wykorzystać można, drukując kreatywne foldery, katalogi, menu, etykiety, zaproszenia, opakowania i wiele innych realizacji – z myślą o takich nieszczęśnikach jak drop zwyczajny.

Projekt: bang bang design, druk: Printstacja, papiery: SH Recycling brown/grey oraz Favini REMAKE Sky

Projekt: Magdalena Heliasz, druk: Drukarnia Marceli, papiery: po lewej Favini REMAKE Autumn, po prawej Favini Burano Cobalt Blue

 

Autor: Magdalena Granatowska

Podobne posty