Pergraphica – papier dopracowany w każdym detalu

Doskonałość tkwi w szczegółach, prawda? Dlatego papier ma znaczenie, zwłaszcza w branży kreatywnej czy segmencie produktów luksusowych. Na szczęście powstała Pergraphica – to papier, który swoim wyglądem, fakturą, stylem i barwą wyrazi emocje, które ożywiają Twój produkt i pomogą Ci zbudować trwałą relację z klientem. A co więcej, grupa Mondi, czyli producent tego papieru, przykłada ogromną wagę do środowiska naturalnego. Idealnie! W końcu z Pergraphica wszystko jest możliwe, nawet perfekcja 😊 Chodźcie opowiemy Wam nieco więcej o tych wyjątkowych produktach!

Grupa Mondi – nowoczesne technologie i troska o środowisko.

Mondi to międzynarodowa grupa opakowaniowa i papiernicza, która posiada około 100 zakładów produkcyjnych w ponad 30 krajach, głównie w Europie, Rosji, Ameryce Północnej i Afryce Południowej. Historia marki, misja, wizja, jak i technologie, które wykorzystuje są naprawdę interesujące i godne podziwu.

Opakowania oferowane przez Mondi zapewniają bezpieczeństwo podczas transportu, a ich papiery i tektury pozwalają wyróżnić marki na sklepowych półkach, w świecie online, na branżowych eventach czy podczas spotkań z kontrahentami.

Opakowania i papier produkowane są przy pomocy włókien celulozowych pochodzących ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu są lekkie, wytrzymałe i nadają się do recyklingu. To podstawa godnych naśladowania, zrównoważonych rozwiązań w branży papierniczej.

Odkryj wyjątkowy papier Pergraphica!

Details make perfection, and perfection is not a detail.Wybór odpowiedniego papieru powinien leżeć u podstaw każdego kreatywnego projektu druku czy opakowania. To idealne uzupełnienie całej kreacji. Pergraphica to wysokiej jakości papier projektowy o pełnym spektrum wyjątkowych właściwości, który został stworzony, aby służyć jako doskonałe, wyczuwalne w dotyku tło dla kreatywnej komunikacji.

Dlaczego Mondi dba również o strukturę papieru? Ponieważ doświadczamy papieru wszystkimi zmysłami – nie tylko węchem, rozkoszując się tym niebywałym zapachem czy wzrokiem podziwiając estetykę i jakość wykonania, ale również dotykiem, wyczuwając pod palcami niesamowitą fakturę. W związku z tym linia Pergraphica prezentuje tak charakterystyczne odcienie i powierzchnię – wszystko po to, by nadać projektom nowy wymiar, kontrast, głębię i teksturę.

Wybór Pergraphica to dobry krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, bowiem od kwietnia 2021 roku cała linia jest neutralna pod względem emisji CO₂. Papier spełnia także surowe międzynarodowe standardy określone przez FSC i ma oznakowanie ekologiczne UE. Więcej o eko certyfikatach przeczytacie tutaj.

Pergraphica High White i Pergraphica Infnite Black – zastosowanie i szczegóły.

Ekskluzywny papier niepowlekany Pergraphica High White dostępny jest w gramaturach 90, 100, 120, 150, 200, 240, 300 g/m2. Jego wyjątkowa, szorstka powierzchnia sprawia, że idealnie nadaje się do druku wszelkich prac wysokiej jakości, wśród których warto wymienić m.in.:

 • wielokolorowe książki,
 • katalogi,
 • czasopisma,
 • druki firmowe,
 • periodyki,
 • materiały edukacyjne.

Doskonale nadaje się do druku offsetowego, laserowego i cyfrowego.

Z kolei Pergraphica Infinite Black to gładki w dotyku, wyjątkowo elegancki, czarny papier premium. To papier dla miłośników nieszablonowego, a zarazem szykownego designu i dla tych, którzy w jakości druku nie uznają kompromisów. Co równie istotne, papier jest nie tylko efektowny, ale również bardzo wytrzymały. Dodatkowo Pergraphica Infinite Black ma certyfikat zezwalający na bezpośredni kontaktu z żywnością, przez długi czas zachowuje doskonałe właściwości ze względu na obniżony transfer koloru i charakteryzuje się niskim poziomem pylenia, w związku z czym nie pozostawia plam na białych ubraniach i innych materiałach opakowaniowych.

Pergraphica Infinite Black dostępny jest w gramaturach 120, 160, 200, 250, 300, 350 g/m2. Ten wyjątkowy papier premium pozwoli przygotować niezwykłe materiały graficzne, w tym m.in.:

 • teczki,
 • zaproszenia,
 • torby zakupowe,
 • pudełka,
 • metki,
 • obwoluty,
 • materiały reklamowe.

Pozwala na następujące metody druku i uszlachetnienia: druk offsetowy, sitodruk, cyfrowy suchy toner, falcowanie, tłoczenie wypukłe, lakierowanie.

Wierzymy, że idealnie dopracowane detale tworzą perfekcyjną całość. Jeśli więc chcesz, żeby Twoja marka znacząco wyróżniała się spośród konkurencji, zadbaj o wszystkie szczegóły. Zapewniamy Cię, że szybko przekonasz się, jak bardzo wyjątkowy jest papier Pergraphica – zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami ds. papieru! 😊

Podobne posty