Płótna z oferty Van Heek – milowe kroki w stronę ekologii

W Papierowym Dizajnie przyświeca nam cel – szukać sposobów, by być jeszcze bardziej eko. Dlatego tak bardzo cieszy fakt, że kolejny z producentów idzie z nami ramię w ramię i płynie z nurtem zrównoważonego rozwoju. Poznajcie misję i płótna Van Heek Textiles!

Van Heek Textiles – producent z tradycją i wizją

Początek lata. Rok 2017. Załoga Papierowego Dizajnu pakuje walizki. Kierunek – Holandia. Cel – wycieczka do siedziby producenta Van Heek Textiles. Zwiedzając przędzalnie i obserwując, jak powstają luksusowe płótna, nie wiedzieliśmy jeszcze, że po kilku latach będą one jeszcze bardziej wyjątkowe…

Van Heek Textiles to holenderska firma ze 160-letnią tradycją. Jak pisze o sobie: chce być znana jako niezawodny producent półwyrobów tekstylnych z możliwie najkrótszym czasem dostawy, niezmiennie wysoką jakością i niezawodnością dostaw.

Od listopada 2021 roku chce również wywierać duży, pozytywny wpływ na środowisko. Efektem są ekologiczne płótna opatrzone certyfikatami LENZING™ ECOVERO™ oraz FSC. Oczywiście dostępne również w naszej ofercie! 🙂

LENZING™ ECOVERO™ – gwarancja ekologii

Pomimo 160 lat doświadczenia, Van Heek Textiles nie zamyka się na nowoczesność. Doskonale modernizuje to, co dobrze znane i sprawdzone, uzyskując coś jeszcze doskonalszego.


Przykład? Płótno Brillianta
®
o wyrafinowanej, a jednocześnie prostej strukturze i naturalnym wykończeniu.
Produkt otrzymany z przędzy, przeznaczony do ekskluzywnych opraw książek, opakowań premium i materiałów do identyfikacji wizualnej – teraz jeszcze bardziej eko niż dotychczas.

Na płótno Brillianta® składa się wiskoza opatrzona certyfikatem LENZING™ ECOVERO™, co oznacza:

  • o 50% niższe emisje i zużycie wody niż w przypadku wykorzystania zwykłej wiskozy
  • włókna pozyskane z drewna i pulpy pochodzących z certyfikowanych lasów FSC i PEFC
  • certyfikat EU Ecolabel

Wszystko to jest gwarancją dawaną przez producenta, że sięgając po kilkadziesiąt kolorów płótna Brillianta®, stawiacie na zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

Płótna od Van Heek w ofercie Papierowego Dizajnu

Nie tylko ceniona Brillianta® przeszła ekologiczną metamorfozę. Na uwagę zasługują również takie produkty jak Saphir, Finesse, Magic i wiele innych z oferty Van Heek Textiles.

Emisja zmniejszona o połowę, brak ftalanów, PVC oraz produktów pochodzenia zwierzęcego, liczne certyfikaty, zrównoważony rozwój – jesteśmy pod wrażeniem i kibicujemy Van Heek Textiles w dalszych zmianach.


A co najlepsze – płótna nienaruszające równowagi ekologicznej dostępne są w Papierowym Dizajnie! Skontaktujcie się z nami, aby poznać jeszcze więcej szczegółów lub złożyć zamówienie. Zapraszamy także do naszego B2B SHOP >>>

 

 

Podobne posty