Polscy ilustratorzy w albumie

Jak na album, który jeszcze czeka na wydanie i dostępny jest wyłącznie w internetowej przedsprzedaży, spotkał się z dużym zainteresowaniem. W połowie września absolutne minimum egzemplarzy, jakie musza zostać zamówione, by projekt się udał, zostało osiągnięte. Pierwszy tysiąc książek ma już swoich właścicieli, którzy teraz do połowy grudnia będą na niego musieli czekać.

Fundacja SLOW, która stoi za przygotowaniem albumu „The Best Polish Illustrators” / „Najlepsi polscy ilustratorzy” zapowiada, że jej celem jest propagowanie polskiej sztuki. Dlatego też album będzie drukowany w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Ma to być ekskluzywne wydanie.

Na 300 stronach znajdzie się miejsce dla 40 najlepszych współczesnych polskich ilustratorów. Twórcy zapowiadają, że album będzie najwyższej jakości. Wydrukowany na matowym, niepowlekanym papierze, oprawiony w twardą, szytą okładkę. Na okładce litery wytłoczone złotą folią. Biało-czerwona kolorystyka podkreślić ma polskość publikacji i samych ilustratorów. Przyznajemy, że pomysł ciekawy. Trzymamy kciuki za jego realizację zgodnie z założeniami!

album10 album9 album8 album7 album6 album5 album4 album3 album2 album1

Podobne posty