Potwornie papierowe Halloween

Noc 31 października to czas, kiedy na każdym kroku czają się wampiry, a demoniczne dynie straszą na trawnikach i w oknach. Jeśli i Wy chcecie poczuć się jak w noc żywych trupów podpowiadamy – zaproście znajomych na oglądanie horrorów, przygotujcie napoje na bazie krwistego soku pomidorowego i zróbcie kilka przerażających ozdób. Szykujcie papier i nożyczki, mamy dla Was kilka pomysłów!

1. Cmentarne nietoperze

Źródło: Pinterest

Po drodze do domu, przejdźcie przez park i znajdźcie niewielką gałąź. Z czarnego, dość sztywnego papieru, wytnijcie ok. 6-10 różnej wielkości nietoperzy i przyczepcie je do gałęzi przy pomocy czarnego sznurka, nitki lub muliny. Dodatkowa podpowiedź – gałąź umieśćcie wprost nad drzwiami wejściowymi, tak, żeby chmara nietoperzy była pierwszą rzeczą, jaką zobaczą Wasi goście!

2. Mroczne świeczniki

Źródło: Pinterest

Do zrobienia mrocznych świeczników będą Wam potrzebne: czarny, sztywny karton, papier śniadaniowy, skalpel lub nożyk i klej oraz świeczki typu tealight. Czarny karton złóżcie w prostopadłościany, na każdej ze ścian wytnijcie haloweenowe kształty – mogą to być upiorne twarze, bezlistne drzewa, wszystko co przyjdzie Wam do głowy! Od wewnątrz do kartonu trzeba przykleić papier śniadaniowy, do środka wstawić świeczkę tealight i gotowe!

3. Głowa w słoiku

Źródło: Instructables.com

Na każdej imprezie przychodzi taki moment, kiedy kończą się przekąski czy napoje. Warto wykorzystać go do napędzenia strachu znajomym, przygotowując ten upiorny gadżet i wstawiając go do szafki z chrupkami. Do zrobienia go potrzebujecie wydruku, słoika i barwnika spożywczego. Pełną instrukcję, jak przygotować głowę w słoiku znajdziecie tutaj. Uwaga: wymagana przynajmniej podstawowa umiejętność obsługi programów graficznych!

4. Maska nieumarłych

Źródło: https://www.etsy.com/shop/Ntanos

Chcesz zrobić wrażenie świetnym przebraniem, ale nie wiesz, jak zrobić maskę, która przebije wszystkie inne? Zajrzyj na Esty.com, gdzie możesz wybrać sobie coś z kolekcji czaszek, smoków czy orków. Autorzy projektów zapewniają, że złożenie maski jest super proste. Schemat i elementy można wydrukować na zwykłej drukarce na normalnym papierze – wszystkie elementy mieszczą się na formacie A4. Następnie, trzeba przykleić je na karton o gramaturze ok. 300 g/m2 i wyciąć. Potem wystarczy połączyć elementy dwustronną taśmą klejącą lub szybkoschnącym klejem według załączonego schematu i gotowe! Maskę można pomalować lub udekorować kolorowymi papierami, a nawet piórami czy brokatem. Opcji jest bardzo wiele!

5. Mumia dla leniwych

W ostateczności, kiedy nie masz już ani chwili, a goście czekają na progu, pozostaje znaleźć kilka rolek zwykłego papieru toaletowego i szczelnie się nim owinąć. Może bycie mumią nie jest szczytem glamour, ale na pewno jest to szybkie rozwiązanie problemu halloweenowego stroju 🙂

A Wy? Macie sprawdzone pomysły na straszne dekoracje i przebrania? Wrzucajcie zdjęcia i komentarze na nasz profil na Facebooku!

Podobne posty