Próbnik!

Oddajemy w Wasze ręce pachnący drukiem Próbnik!, czyli katalog największych młodych polskich talentów. Znajduje się w nim pięć działów – fotografia, ilustracja, design, poezja i moda – a w każdym  prace artystów, na których naszym zdaniem warto zwrócić uwagę i śledzić ich poczynania.Aby w pełni podkreślić różnorodność i niepowtarzalność każdej z dziedzin sztuki, prace artystów wydrukowaliśmy na innym papierze, najlepiej pasującym do jej specyfiki.

I tak, modę prezentujemy na papierze Tyvek, oddychającym i wodoodpornym, przypominającym pogniecioną, zwiewną tkaninę, oraz Munken Lynx, aksamitnie gładkim i subtelnym, jak modowe kreacje.

Wiersze wydrukowano na Prisma Two-Side Ivory – przypomina papier czerpany i stare rękopisy, oraz na Munken Pure Rough o kremowej barwie, idealnej dla publikacji z dużą ilością tekstu.

Dla designu wybraliśmy Remake Smoke, papier upcyclingowy oraz Munken Lynx Rough o złamanym odcieniu bieli, doskonale nadającym się do tekstu i szkicu.

Ilustracja to Pur Cottn Poudre-Noir, który działa jak passe-partour – upiększa, ale nie zaburza przekazu oraz Munken Polar Rough, dzięki idealnej bieli wydobywający wszystkie barwy w ilustracjach.

Fotografia dumnie prezentuje się na Bindakote Ice White, powlekanym papierze wydobywającym ostrość detalu i Munken Kristall, który równomiernie wchłania farbę, idealnie oddając zamysł artysty.

Próbnik! to obowiązkowa pozycja dla wszystkich szukających nowych inspiracji w sztuce. Zapraszamy do odbierania go zarówno wzrokiem, jak i dotykiem. Magazyn powstał dzięki współpracy Papierowego Dizajnu ze studiem graficznym Progressivo PSV, Arctic Paper Polska i zespołem F5.