Przedstawiamy wzornik PD – zakładka Synthetic

Ostatnio krzątamy się jak mrówki, żeby przedstawić każdą z zakładek nowego wzornika PD i choć pokrótce opowiedzieć Wam o papierach (wprawdzie niektóre z nich trudno jest jednoznacznie nazwać papierami) znajdujących się w ich środku. Dzisiaj zachęcamy do spędzenia kilku minut z nami i syntetycznymi produktami o niesamowitych właściwościach! 

Zakładka Synthetic

Tak, jak w przypadku zakładki Local czy Coloured byliśmy pewni, że mówimy i piszemy o papierach, tak w tym przypadku nie jesteśmy 😉 W końcu, który z „normalnych” arkuszy jest wodotrwały, odporny na tłuszcz czy nawet środki chemiczne, a w dodatku nie drze się? Chyba tylko niezwykłe papiery syntetyczne! Spójrzcie na nie:    

  • Super Yupo – papiery bezpieczne w kontakcie zarówno z żywnością, jak i zabawkami – posiadają atest ISEGA oraz spełniają normę EN71.3. Nie mają w sobie żadnych organicznych składników, dzięki czemu są w 100% odporne na wodę, a także na tłuszcz, środki chemiczne oraz promieniowanie UV.  
  • YupoTako – papiery syntetyczne w 100% podlegające recyklingowi, które nie są ani plastikiem, ani tradycyjnymi papierami. Mają szczególną właściwość – przylegają do płaskich powierzchni niczym naklejka, tylko że… bez kleju! Przy tym nie pozostawiają żadnych śladów i mogą być przemieszczane dowolną liczbę razy. 
  • NeoBond – papiery powstałe dzięki połączeniu włókien syntetycznych z pulpą celulozową i wzmocnione specjalnym procesem impregnacji. Są trwałe oraz odporne na wodę.  
  • Pretex – kombinacja masy celulozowej i włókien syntetycznych tworzy papiery niepowlekane, odporne na wodę, światło, temperaturę i wiele rozpuszczalników organicznych.  
  • Cuturon Soft – papiery wykonane z masy celulozowej i włókien syntetycznych, w dotyku przypominają tkaninę. Są wodotrwałe.  
  • Monotex L – biała, matowa folia powlekana poliestrem.   
  • Tyvek – bardzo wytrzymałe papiery wykonane z wysokiej jakości polietylenu łączące w sobie najlepsze właściwości papieru, folii i tkaniny.  

To niesamowite, że z powyższych produktów stworzyć można wodoodporne mapy, naklejki bez kleju, opaski koncertowe czy kartki z numerami startowymi dla sportowców! Ich zastosowań jest oczywiście o wiele więcej tak jak metod druku i sposobów uszlachetniania.

Wzornik PD 

Jesteśmy już praktycznie na półmetku przedstawiania naszego wzornika PD. Mamy nadzieję, że obiło Wam się o uszy, jak się w niego zaopatrzyć? Jeśli jednak nie macie pojęcia, przypominamy:

  • wzornik PD możecie zamówić na stronie Noteka
  • możecie także skontaktować się z naszymi Doradcami ds. Papieru i Druku

 

Agitujemy także do śledzenia naszego bloga i social mediów, gdzie bywa, że dzieją się ciekawe rzeczy 😉 

 

Autor: Magdalena Granatowska

Podobne posty