Reflex Fortitudo – kolejna nowość z naszego wzornika

Firma Reflex to tradycja połączona z innowacją, okraszona wyjątkową misją i wizją. Nic więc w tym dziwnego, że kolejny ich produkt – Reflex Fortitudo, szybko zdobył ogromne uznanie w branży papierniczej. Fortitudo to naturalna alternatywa dla syntetycznych papierów – posiada bowiem wyjątkowe właściwości, takie jak odporność na wilgoć czy zmiany temperatury, a jest w pełni biodegradowalny i nadaje się do recyklingu. Jesteście ciekawi, czym jeszcze wyróżnia się papier Reflex Fortitudo? W takim razie zapraszamy do artykułu!

Firma Reflex i jej wartości – musisz poznać ją bliżej!

Zanim opowiemy Wam więcej na temat papieru Fortitudo, warto abyście nieco lepiej poznali historię firmy Reflex, bo jest ona naprawdę imponująca.

Zacznijmy może od tego, że zakład Reflex funkcjonuje w niemieckim mieście Düren już od ponad 160 lat! Sama lokalizacja też nie jest przypadkowa – miasto Düren od XVI wieku jest prawdziwym, papierniczym zagłębiem. W związku z czym specjalistyczna wiedza mieszkańców w zakresie produkcji papieru była przekazywana z pokolenia na pokolenie. A dzięki temu, Reflex może pochwalić się wykwalifikowaną kadrą, która posiada niezbędną wiedzę i umiejętności rzemieślnicze będące podstawą niepodważalnej jakości wszystkich papierów Reflex.

Oczywiście tradycja jest harmonijnie uzupełniana o wysokiej jakości surowce i innowacyjne technologie! Takie połączenie sprawia, że zakład jest w stanie wyprodukować 20 000 ton papieru rocznie, a portfolio firmy przyprawia o zachwyt!

I na sam koniec niemniej istotna informacja – Reflex to firma, której dbałość o środowisko naturalne stanowi podstawę odpowiedzialności. Oszczędzanie energii i surowców oraz bezpieczne stosowanie wyłącznie niezbędnych chemikaliów są naturalną częścią działania przedsiębiorstwa. Reflex nieustannie doskonali proces produkcji, produkty i metody pracy, tym samym dążąc do zrównoważonego rozwoju. Potwierdzeniem tych słów jest wiele niezależnych certyfikatów, które firma ma na swoim koncie, m.in.: DIN EN ISO 9001 i 50001 czy FSC®.

Reflex Fortitudo – co to za papier?

Papier Reflex Fortitudo to naturalna alternatywa dla syntetycznych produktów. Wykazuje się wspaniałymi właściwościami – jest odporny na wilgoć, zmiany temperatury i bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Cechuje go idealny wręcz poziom sztywności i niesamowita faktura, a sam papier jest naprawdę przyjemny w dotyku. Dodatkowo w związku z tym, że jest to papier naturalny, można go poddać recyklingowi i biodegradacji. Co więcej, zarówno papier, jak i tektura Reflex Fortitudo charakteryzują się doskonałymi właściwościami drukarskimi i przetwórczymi.

Papier Reflex Fortitudo – zastosowanie i szczegóły

Papier produkowany jest w kolorze naturalnej bieli, inne odcienie dostępne są na zamówienie. Reflex Fortitudo sprzedajemy w dwóch formatach: 64 x 96 oraz 96 x 64 i w następujących gramaturach:

  • 120 g/m ²,
  • 170 g/m ²,
  • 200 g/m ²,
  • 315 g/m ².

Wyjątkowy proces produkcji, niesamowite właściwości i imponująca trwałość papieru Reflex Fortitudo sprawiają, że nadaje się do wielu różnych zastosowań, wśród których warto wymienić m.in.:

  • etykiety przemysłowe, spożywcze, rzeźnicze i roślinne,
  • zawieszki cenowe,
  • oznaczenia produktów,
  • karty lojalnościowe.

Papier daje możliwość druku w technologii cyfrowej, offsetowej, UV i thermo-relief, zaś dedykowane metody uszlachetniania to wiercenie i dziurkowanie, tłoczenie i lakierowanie.

Papier Reflex Fortitudo to wyjątkowa innowacja w branży papierniczej. Sztuczne, plastikowe etykiety i zawieszki w końcu można zastąpić naturalnym, ekologicznym produktem z naszego wzornika ekologicznych papierów ozdobnych. Wspaniałe właściwości i wytrzymałość papieru Fortitudo plasują go wysoko na naszej liście TOP produktów. Cóż więcej możemy dodać? Sprawdźcie go sami😊

Podobne posty