Roboty z TOFU nagrodzone Red Dot Award

Za każdym razem, kiedy prace polskich dizajnerów, grafików czy ilustratorów znajdują uznanie w międzynarodowych konkursach, mamy wrażenie, że lekko puchniemy z dumy! Właśnie dowiedzieliśmy się, że kalendarz Roboty, zaprojektowany przez TOFU Studio (pisaliśmy o nim na początku roku) otrzymał Red Dot Award w kategorii Communication Design!

TOFU STUDIO Kalendarz Roboty 2017

Nagrody Red Dot, przyznawane od ponad 60 lat, należą do najważniejszych wyróżnień przyznawanych w dziedzinie projektowania na świecie. Projekty, produkty i koncepcje zgłaszane do konkursu, są oceniane przez jury złożone z ekspertów: niezależnych twórców, wykładowców uniwersyteckich oraz dziennikarzy. Wszystkie prace oceniane są indywidualnie – nie jest to porównywanie projektów do siebie –  a dyskusja nad każdym z nich – czy spełnia kryteria stojące przed współczesną sztuką. Najlepsze z nich znajdą się później w Red Dot Design Museum, zlokalizowanym w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen.

Red Dot Design Museum, żródło: red-dot.de

W tym roku do konkursu w kategorii Communication Design zgłoszono ponad 8000 projektów z 50 krajów. Nagroda dla TOFU Studio została przyznana „ze względu na bardzo wysoki poziom projektowania graficznego”.

Jestem zachwycony, że agencje, projektanci i firmy z całego świata po raz kolejny skorzystały z nagrody Red Dot: Communication Design jako platformy oceny własnych kompetencji. Niezwykle ważne jest wielokrotne poddawanie ocenie własnych osiągnięć w celu ciągłej kontroli, tak aby nieustannie poprawiać i maksymalizować potencjał sukcesu. Gratuluję zwycięzcom Red Dot z uwagi na wysoką jakość ich pracy. Nagroda świadczy o tym, że obrali właściwą strategię projektową – powiedział profesor Peter Zec, założyciel i prezes Red Dot Award.

Przypomnijmy, kalendarz Roboty, zaprojektowany przez TOFU Studio, został stworzony w ramach akcji charytatywnej we współpracy z Fundacją „KRWINKA” z Łodzi. Poza wielobarwnymi planszami przypisanymi konkretnym miesiącom, każda z kart kalendarza ma również formę kolorowanki, do której dołączone są kredki.

TOFU STUDIO
TOFU STUDIO

 

 

Podobne posty