Słodki jak… cukierek

Szeleszczący papierek, w środku sreberko. Pamiętacie? A miętówki pamiętacie? A twarde jak kamienie landrynki? A krówki, które na długo zaklejały zęby?

Pamiętam starszego pana, który mieszkał obok przedszkola i czasem do nas przychodził. Byłam w najmłodszej grupie, a on w kieszeni miał zawsze zielone landrynki. Pamiętam też pudrowe dropsy z dziurką, którymi częstowała babcia. I landrynki, które stały w kuchni na najwyższej szafce.

Wszystkie te słodkości miały pewnie jakieś opakowania, ale ich nie pamiętam. Prawdopodobnie były tak samo nieciekawe jak opakowania czekolad, o których pisaliśmy niedawno. Kiedy ostatnio przyglądaliście się opakowaniom słodyczy? My zrobiliśmy mały przegląd w sieci. Cieszy nas to, że projektanci zaczęli się bawić formą, kolorami i skojarzeniami. Można znaleźć naprawdę ciekawe pomysły na to jak zapakować cukierki. I nie jest to na pewno już tylko zwykły, szeleszczący papierek. Zobaczcie sami.

opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków

opakowania cukierków

opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków

opakowania cukierków

opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków

opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków opakowania cukierków

 

Podobne posty